Apple Silikon İşlemcili MacBook Tanıtım Tarihi Netleşti

0
153

Apple Silikon işlemcinin kullanılacağı bir MacBook modelinin geleceğini, WWDC 2020 etkinliğinden beridir biliyoruz. WWDC 2020 etkinliğinde çok üzerinde durulmamıştı ama Apple Silikon işlemcileri ile yeni bir dönemin başlayacağı söylenmişti.

Başta daha ucuz MacBook modellerinin gelmesini sağlayacağı söylenen yeni işlemcinin, Intel karşısındaki performans değerleri de merak ediliyor. Aylardır beklediğimiz yeni işlemcinin hangi Mac modelinde kullanılacağı ve en önemlisi ne zaman geleceği ise bir türlü belli olmadı.

Yakın zamanda bunun için bir haber paylaşmış ve Kasım ayında özel bir tanıtım düşünüldüğünü söylemiştik. Bloomberg’den Mark Gurman tarafından yapılan haberde de Kasım ayı işaret edilmişti. Tanıtım tarihi konusunda bu sızıntıları destekleyecek çok büyük bir kaynaktan bir tarih açıklaması daha geldi.

Apple Silikon İşlemcili MacBook Ne Zaman Tanıtılıyor?

Bu kez Jon Prosser yeni model için tanıtım tarihi paylaştı. Jon Prosser tarafından paylaşılan tarih çok önemli. Çünkü ünlü isim bu zamana kadar hemen her şeyi doğru tahmin etti ve tarihleri de doğru paylaştı.

İlk olarak Apple Watch 6 tanıtımının tarihi ve bu tanıtımda gelecek ürünler doğru bilindi. Sonrasında iPhone 12 tanıtım tarihi ve gelecek modeller doğru bilindi. Şimdi de Apple Silikon işlemcili MacBook modeli için tanıtım tarihi paylaşıldı.

Daha önce gelen sızıntıları doğrular nitelikte paylaşım yapan ünlü isim tanıtım tarihinin 17 Kasım olacağını söyledi. 17 Kasım’da yeni işlemcili Mac ile tanışacağız ama bu etkinliğin duyurusu da bir hafta öncesinde yapılacak.

Yani Apple 10 Kasım’da yeni etkinliği için tanıtım tarihini de resmi olarak açıklamış olacak. Jon Prosser tarafından yapılan paylaşımdaki bilgiler bunlar.

Apple Silikon işlemci kullanılan yeni modelin özellikleri kısmında ise çok bilgi yok. MacBook Air serisine dahil olacağı düşünülen bilgisayarın özellikleri netleşmeye başlayınca, biz de paylaşacağız. Şunu biliyoruz ki önemli değişikliklerin geldiği bir seri ile karşılaşacağı. İşlemcinin değişmesi büyük bir adım ve diğer donanımları da etkileyecektir.

Önceki İçerikTartışma Yaratacak iPhone 12 Mini Batarya Kapasitesi Belli Oldu!
Sonraki İçerikiPhone 12 Batarya Kapasitesi Belli Oldu
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?