Apple Silicon İşlemcili Mac Modelleri Çıkıyor

0
193

WWDC 2020 tanıtımından sonra Apple Silicon işlemcisi hakkında defalarca paylaşım yaptık. Intel ile çalışmasını bitireceği ve bunun yerine kendi işlemcilerini kullanacağı söylenen Apple’ın, hangi Mac modellerinde işlemcileri kullanacağı konusunda bazı ipuçları vardı.

13 Ekim tanıtımı yaklaşırken, Apple Silicon işlemcisi kullanacak olan cihazlar için yeni detaylar da gelmeye başladı. Bu sefer tanıtım tarihi hakkında yetkin bir isimden açıklama geldi. Açıklamalara bakacak olursak yeni MacBook modelleri çok yakın.

Apple Silicon İşlemcili Mac Kasım Ayında Geliyor

Bloomberg çalışanı Mark Gurman tarafından paylaşılan habere göre yeni işlemcilerle geliştirilen Mac modelleri için özel bir tanıtım hazırlanıyor. 13 Ekim tarihinde değil de farklı bir etkinlikle beraber tanıtım yapılacak.

İkinci etkinlik 1 ay sonra Kasım ayında olacak ve bu etkinlik sadece Apple Silicon işlemcili Mac modelleri için yapılan bir tanıtım etkinliği olacak. Tanıtımda bir MacBook göreceğimizi biliyoruz ama bu MacBook için kesin bilgiler de yok.

Yani bir laptop modeli göreceğimizden eminiz ama bunun hangi seriye dahil olacağını bilmiyoruz. 12 inç yeni bir MacBook modeli olabilir. Bunun yerine 13 inç yeni bir MacBook modeli de görülebilir.

Apple Silicon

Daha büyük ekran boyutlu seriler pek beklenmiyor ama yine de sürpriz olabilir. Kasım ayında yapılacak olan tanıtım bu konuda sorulara cevap verecek ama asıl merak ettiğimiz kısım tabii ki Apple Silicon işlemci. Intel işlemcilere karşı bir cevap oluşturabilecek mi ya da ne kadar yüksek performanslı olacak bilmiyoruz ama bu işlemci ile yeni bir döneme gireceğiz.

Belki kendi işlemcilerini kullanması Apple’ın bu serilerde fiyatları da biraz daha düşürmesini sağlayabilir. Kasım ayını bekleyip göreceğiz. Kasım ayında yapılacak etkinlikte bir de kablosuz kulaklık görme ihtimalimiz olduğunu da hatırlatalım. Belki AirPods Studio olarak bilinen kafa üstü kulaklık modelini Kasım ayı etkinliğinde göreceğiz.

Önceki İçerikEpic Games, Apple Davasını Kaybetti – Şimdi Ne Olacak?
Sonraki İçerikHomePod Mini Türkiye’ye Gelecek mi? Özellikleri Neler?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?