Apple Servislerinde Bir Süre Erişim Sorunu Yaşandı

0
114

Apple akşam saatlerinde önemli bir duyuru yayınladı. Firma tarafından yapılan duyuru, resmi Apple servisleri ile alakalı oldu. Dünya genelinde tüm Apple kullanıcılarını ilgilendiren duyuruya göre Apple servislerinin bazılarına erişim sorunu yaşanmaya başladı.

Apple duyurusunun ardından konuya ilişkin bir de sayfa güncellemesi yapıldı. Apple Sistem Durum sayfası güncellendi ve bazı servisler için erişim sorunları olduğu doğrulandı. Tamam ama bu servis servis dediğimiz servisler hangileri?

Apple’da Erişim Sorunu Yaşanan Servisler

Sistem sayfasına baktığımız zaman erişim sorunu yaşanan servisler herkes tarafından kullanılan servisler gibi gözüküyordu. Bu servisler;

  • iTunes Store
  • Mac App Store
  • Apple TV
  • App Store
  • Apple Music

Apple

olarak görüntülendi. Sorunların akşam 5 gibi yaşanmaya başladığı da açıklandı. Servislerde yaşanan bu sorunların akşam saat 8 gibi düzeldiği söylendi ve durum sayfası da yenilendi ama Apple ikinci bir açıklama yapmadı.

Servisler normale döndüğü zaman sanki hiç sorun yokmuş gibi davranıyoruz ama neden böyle bir durum yaşandığı konusunda bir açıklama da yayınlanmıyor. Muhtemelen servislerin kullanımı konusunda sıkıntı yaşanmasının nedeni yoğunluk.

Kişisel olarak düşüncem herhangi bir saldırı durumunun olmadığı. Erişim sorunlarının nedeni çoğu zaman yoğunluk kaynaklı sunucu hataları oluyor. Aynı şeyin geçerli olduğunu düşünebiliriz. Yine de Apple’ın resmi açıklaması gelir ve neden konusunda bilgi verilirse paylaşırız.

İLGİLİ HABER:  iOS 11.2 Final Sürümüyle Gelen Tüm Yenilikler

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?