Apple, Product Red Ürünleri için Önemli Bir Karar Aldı

0
4527

Apple, Product Red ürünlerine ilk olarak 2006 yılında adım atmıştı. O zamanlar kırmızı renkli ürünlere çok yer vermeyen marka, 2006 yılında alınan karar sonrasında neredeyse her ürününe kırmızı renkli versiyonlar eklemeye başlamıştı.

Bunun nedeni HIV virüsüne karşı yapılan çalışmaları desteklemekti. Zaten kırmızı rengin seçilmesindeki amaçta tam olarak buydu. 14 yıldır desteğine devam eden marka, şimdilerde bu ürünler için yeni bir karara imza attığını açıkladı.

Apple, Product Red Ürünlerinden Gelen Gelirleri Tamamen Bağışlayacak

Bu ürünleri satın aldığınız zaman ürünlerin fiyatının belli bir kısmı HIV virüsüne karşı yapılan çalışmalara bağışlanıyordu.

Şimdi yapılan açıklama sonrasında ise 30 Haziran 2021 tarihine kadar bu ürünler satın alındığı zaman, tüm gelirin bağışlanacağı açıklandı. Gelirlerin %100’lük kısmının bağışlanması zaten önemli bir karar ama tek başına dikkat çeken nokta bu değil.

Ürünlerden elde edilen gelirler bu kez Global Fund aracılığıyla beraber COVID-19’a karşı bağışlanacak. Küresel bir salgına dönüşen ve sürekli can almaya devam eden virüs için bağışlanacak olan gelirlerin ne boyutta olacağını bilemiyoruz.

Apple, Product Red

Bu biraz da Product Red ürünlerinin ne kadar tercih edileceğine bağlı olan bir durum. Apple gelirlerin sadece bir kısmını paylaşarak 14 yılda toplamda 250 milyon dolar gibi bir bağış yapmış durumda.

Bu kez tüm gelirler bağışlandığı için rakamlar biraz daha yüksek olabilir. Bağışlar COVID-19 için yapılacak ama HIV virüsüne karşı verilen savaşta unutulmayacak. HIV virüsüne karşı da fon desteği devam edecek. Bağış konusunda rakamlar paylaşıldığı zaman biz de bilgilendirme yapacağız.

Önceki İçerikApple M1 İşlemci ile Uyumlu Olan Oyunlar
Sonraki İçerik2020 Yılı AppStore’da En Çok İndirilen Uygulama ve Oyunlar
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?