Apple Parlatma Bezi Fiyatına Rağmen Tükendi

0

Apple’ın yeni MacBook modellerinin tanıtımını çok kısa bir süre önce yapmıştık. Çentikli ekranla gelen MacBook modelleri artık resmi olarak karşımıza çıktı. Çentikli ekranın kullanıldığı modeller ve yeni AirPods kulaklıklarının gelmesi dışında Apple, aksesuar ürünlerini de yeniledi. Markanın aksesuar ürünlerine eklediği yeni serisi ise Apple Parlatma Bezi olmuştu.

7 inç gibi bir boyutu olan bez, aslında basit bir temizleme bezi. Nano texture camlar da dahil olmak üzere aşındırmayan yumuşak temizleme bezi, Apple’ın ekranlarını temizlemek için ideal. iPhone temizleme, MacBook temizleme gibi tüm Apple ürünlerinde kullanılan bezin ilginç olan yanı ise fiyatı olmuştu.

Öyle ki bez yurt dışında 19 dolara satışa çıkmasına karşın ülkemizde 200 TL fiyatla satışa çıktı. Bir bez için 200 TL ödemek ne kadar mantıklı bilinmez ama şimdiden bezin stoklarının da tükendiği söyleniyor.

İlginizi Çekebilir: Apple Bağdat Caddesi Mağazasının Açılış Tarihi Belli Oldu

Apple Parlatma Bezi Epey İlgi Gördü

Parlatma bezinin özellikler yurt dışında çok ilgi gördüğü söylendi. 2-3 haftalık bir gönderim süresi olan bez, yoğun ilgi sonrasında stok sorunu yaşamış gibi gözüküyor. Öyle ki teslimatlar Ocak ayına kadar uzamış durumda.

Tabii ki stok durumu değiştiği zaman bu sorunun çözülmesini bekliyoruz. Sadece yurt dışı satışlarında değil, ülkemiz satışlarında da şu an için bezi bulmak pek mümkün değil.

Yani 200 TL öderim ve bu bezi alırım deseniz dahi bezi bulamıyorsunuz. Resmi satış sayfasına baktığımız zaman, şu an için gönderim mevcut değil şeklinde bir uyarı alındığı gözüküyor.

Apple Parlatma Bezi

Bu uyarı ne zaman kalkacak ve yeni stoklarla beraber bez ne zaman satışa çıkacak bilemiyoruz. Apple Parlatma Bezi stoklarının yurt dışı kaynaklı olarak erken tükendiğini düşünüyoruz.

Apple’ın aksesuarlarının zaten pahalı olduğunu biliyoruz. Ama bu bez artık son nokta oldu. 200 TL gibi bir fiyatın ne derece karşılık bulacağı tartışılır. Fakat dediğimiz gibi Apple her yeni aksesuarını duyurduğu zaman, böyle bir durum yaşanıyor ve fiyatlar gündeme geliyor. Fiyatlar sonradan değişir mi işte onu hiç bilmiyoruz.

Önceki İçerikApple Bağdat Caddesi Mağazasının Açılış Tarihi Belli Oldu
Sonraki İçerikiPhone 13 Pro Selfie Kamera Puanları Nasıl?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?