Apple Park’a Birde Böyle Bakın

0
45

Amerika’nın Paris İklim anlaşması kararı sonrasında Apple’ın konu hakkında kararı merakla bekleniyordu. Öyle ki Apple’ın lideri olarak gösterilen Tim Cook tarafından konu hakkında çalışanlarına uzun bir mektup yazdığını belirtmiştik. Konu hakkında Tim Cook tarafından kaleme alınan mektupta alınan karara karşı çıkılmış ve Apple’ın çevreci yeşil üretim yolundan gitmeye devam edeceği açıklanmıştı. Yapılan açıklama da yer alan ifadeler ise şöyleydi;

“Ekip,

Birçoğunuzun, Beyaz Saray'ın Paris İklim Anlaşması’ndan Amerika'yı geri çekme kararı ile hayal kırıklığına uğradığını biliyorum. Salı günü Başkan Trump ile konuştum ve onu ABD'yi anlaşmada tutmak üzere ikna etmeye çalıştım. Fakat bu yeterli olmadı. İklim değişikliği gerçek ve hepimiz onunla savaşmak için sorumluluk sahibi olmalıyız. Bu gelişmelerin, Apple'ın çevreyi koruma çabalarına etkisi olmayacağına dair size teminat veriyorum. Neredeyse tüm faaliyetlerimizi, gezegenimiz için iyi bir örnek olduğuna inandığımız yenilenebilir enerjiyle güçlendirdik, bu aynı zamanda iyi bir iş mantığı da yaratıyor.

Kapalı devre tedarik zincirinin iddialı hedefleri doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz ve sonunda eski teknolojiyle yeni malzemelerin üretimini tamamen durduracağız. Elbette, temiz enerjiyle işlerimizi güçlendirmek için tedarikçilerimizle ortak çalışmaya devam edeceğiz. Daha fazlasını yapmak için kendimize meydan okuyacağız.

Dünyadaki diğer insanların yaptığımız işi bilmeleri ve gezegenimizin geleceği konusunda iyimser olmaları için pek çok neden var. Misyonumuz her zaman dünyayı bulduğumuz halinden daha iyi bırakmak olmuştur. Asla sarsılmayacağız, çünkü gelecek nesillerin bize bağımlı olduğunu biliyoruz. Her gün bir fark yaratma konusundaki kararlığınız için teşekkür ederiz.

Tim”

Apple Park Yeşil Üretime Katkı Sağlayacak

Tüm bu açıklamalardan sonra Apple’ın yeni tesisi olan Apple Park içerisinde çevreci üretim için yeni adımlar atıldığı ortaya çıktı. Yapılan yeni paylaşımla beraber Apple’ın bu konuda net kararlar aldığı da görülüyor.

Yeşil üretim olarak adlandırılan üretimden vazgeçmeyeceği görülen Apple’ın bu kararının ardından yeni tesisi için yapılan paylaşımı aşağı da bulabilirsiniz.  Sizce tüm anlaşmalara rağmen Apple çevreci üretimine devam edecek mi? Bu açıklamaları ne kadar içten buluyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz. Son olarak videoda yer alan alanların tamamının meyve ağaçları çoğunlukta olarak doldurulacağını da belirtelim.  

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?