Apple Park Resmi Olarak Açıldı

0
261

Dünyanın en büyük merkezlerinden biri olacağının açıklanmasıyla gündeme gelen Apple Park, yıllardır gündemdeki yerini koruyor. İnşaatı sırasında defalarca Drone ile çekilmiş görüntüleri paylaşılan merkezin, yıllar içerisinde şekillendiğini ve yavaş yavaş açılmaya başladığını gördük.

Bölüm bölüm açılışları yapılan tesis, en son 2018 iPhone modellerinin tanıtımı sırasında göz önüne çıkmıştı. Tesisin tamamlanması için ise bir süre daha olduğunu ve inşaatın, en azından iç dekorasyonun bir kısmının devam ettiğini de biliyorduk.

Apple Park Lady Gaga konseriyle Açıldı

Merakla beklenen resmi açılış ise sonunda gerçekleştirildi. Devasa bir alan üzerine inşa edilen merkez, sonunda açılış yaptı. Tüm ağaçlandırmaları tamamlanan merkezin, son olarak iç dekorasyonunun da tamamlandığını ekleyelim.

Tüm bunların tamamlanması ve çalışanların büyük bir bölümünün yeni merkeze taşınmasının ardından beklenen tanıtımın yapıldığını gördük. Açılışa damga vuran kısım ise oluşturulan sahne oldu. Apple’ın orijinal logosunda yer alan gökkuşağı renklerinin oluşturduğu ve tam merkeze yerleştirilen sahne ile açılış gerçekleştirildi.

Açılış sırasında ünlü isimlerde Apple’ın davetine eşlik etmiş oldu. Dünyaca ünlü isim Lady Gaga tarafından verilen konserle beraber resmiyet kazanan Apple Park için tüm çalışmaların tamamlanmış olduğunu ise Tim Cook duyurdu. Ünlü isim hem Steve Jobs’u andı hem de yeni merkezleri hakkında kısa bir konuşma gerçekleştirdi.

Bundan sonraki çalışmaların bu merkez üzerinden yürütüleceğini de açıklayan Tim Cook, farklı planları olduğunu da vurguladı. Ünlü isim yaptığı açıklamada gökkuşağı şeklinde sahnenin diğer bölgeler için de ilham kaynağı olacağının sinyalini verdi.

Apple’ın ilk logosu ile eşleşen tasarımın, merdivenler, belli odalar ve ara kısımlarda kullanılacağı bilgisi verildi. Kısacası tesisin belli bölümleri gökkuşağı renkleriyle beraber çok daha canlı hale getirilecek.

Daha çevreci bir merkez olmasının yanında, AR-GE kısmında da yeni bölümleriyle öne çıkacak olan Apple Park’ın devasa büyüklükte yeşil alanları da bulunuyor. İnşaat sırasında da bu konuda defalarca bilgilendirme paylaşımları yapılmıştı. Bu arada paylaştığımız video üzerinden Lady Gaga’nın tüm konserine ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Apple Mac Pro Nasıl Özelliklere Sahip Olacak?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?