Apple Park Gelişimi 18 Saniyede Anlatan Harika Video

0
45

Apple, bir yandan yeni teknolojileri ve yeni seri ürünleri üzerinde çalışırken bir yandan da yeni merkezi üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Şimdiye kadar en büyük tesislerden biri olması beklenen yeni Apple Park merkezinin çalışmaları ise tüm hızıyla devam etmekte.

Açılış tarihi her ne kadar bir nebze şarkmış olsa da Apple Park, tüm ihtişamıyla son noktaya gelmeye başladı. Artık açılışına sayılı günler kalan merkezin yayınlanan son videosu ise markanın yeni evinin nasıl geliştirildiğini net bir şekilde ortaya koyuyor. Özellikle son dönemde yayınlanan inşaat görsellerinin en net videolarından biri olan yeni videoda yer alan detaylara geçelim.

Apple Park İnşaat Serüveni

Yayınlanan yeni video sadece 18 saniyelik bir süreye sahip. Sadece 18 saniyelik olmasına rağmen video, Apple Park merkezinin tüm inşaat sürecini gözler önüne seriyor. Aylara göre bölünmüş olan inşaat dönemlerini ele alan video, sona yaklaşıldığının da en büyük kanıtı.

Apple Park içerisinde yer alacak teknolojiler hakkında da bilgiler veren Apple’ın videoyla beraber Apple Park merkezinin bazı detayları da ortaya çıkmış durumda. İlk olarak tesisin içerisinde bir tiyatro bölümü, spor salonları, 2 yoga odası, dinlenme odaları, enerjinin %75’ini karşılayan güneş panelleri sistemi ve 9 bin adet meyve ağacıyla özel bir çevre düzeni ve daha birçok ayrıcalığı bulunan tesisin, ARGE çalışmaları içinde birçok ayrıcalığının olacağı belirtiliyor. 12 bin işçinin çalıştığı ve toplamda 5 milyar dolar gibi bir bütçe ayrıldığı bilinen Apple Park, tüm bu özellikleriyle beraber birçok rekora da imza atmış gibi gözüküyor.

Apple Park’ın tüm sürecini sadece 18 saniyeyle anlatan video ise hemen aşağıda. Bakın yeni merkez nasıl bir gelişim süreci yaşamış.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?