Apple Park Adım Adım Sona Gelmeye Başladı

0
64

Apple’ın yeni tesisi olarak gösterilen Apple Park inşaatı çok hızlı bir şekilde ilerlemeye başladı. Her ne kadar son dönemde çok hızlı devam ediyor olsa da ilk aşamalarda yaşanan gecikme nedeniyle beklenenden daha uzun süre sonra tamamlanacağı bilinen tesisin inşaatında artık geri sayım başladı. Artık tamamlanması için sadece günler kalan tesisin tamamlanmasına kısa bir süre kala Apple Park hakkında hemen hemen her detayın belli olmaya başladığını da gördük. Daha önce yeni tesisin görselleri yayınlanmış ve tesisin inşaat kısmının tamamen şekillendiği belirtilmişti.

Çevre Düzenlemeleri Tamamlanmaya Başladı

İnşaatı dışında çevre düzenlemesi içinde bir çalışma yapıldığı bilinen Apple Park merkezinin çevre düzenlemesinin ise birçok ilke imza atacağının haberini yapmıştı. Apple’ın yaklaşık 9 bin meyve ağacı ile çevre düzenlemesini tamamlaması beklenirken bu rakamın bir rekor olduğu da belirtilmişti. Sadece inşaat için değil çevre düzenlemesi içinde oldukça başarılı sonuçlar elde eden markanın son olarak çevre düzenlemesi için de yavaş yavaş sona gelinmeye başlandığı belirtiliyor.

Her ne kadar ağaç temininde sıkıntılar yaşandığı konuşuluyor olsa da bu sıkıntıları da çözmeye başlayan Apple’ın sona gelmesiyle beraber ise Apple Park için sürekli yeni videolarda yayınlanmaya başladı. Son olarak tesisin gece ışıklandırmasıyla ilgili yeni bir video yayını yapıldığını gördük.

Gece Işıklandırması Tamamlandı

Yayınlanan son videoya göre Apple’ın tesisi içerisinde markanın ışıklandırma sistemini de tamamladığı görülüyor. Tesisin elektrik kısmında güneş enerjisinin kullanılacağının bilinmesiyle beraber en çok merak edilen konulardan biri haline gelen ışıklandırma konusunda da yayınlanan video büyük oranda beğeni topladı. Tamamen olmasa da çevre düzenlemesinin bir kısmının da tamamlandığını gösteren video şimdiye kadarki Apple Park videoları içerisinde açık ara en detaylılarından biri olmayı başardı.

İLGİLİ HABER:  Apple Park için En İlginç Bilgi Geldi

Önümüzdeki ay Apple çalışanlarının da tesise taşınmaya başlayacakları belirtiliyor. Toplamda 12 bin çalışana ev sahipliği yapması beklenen Apple Park tesisinin bu sayede çalışan sayısı konusunda da rekorlara imza atacağı düşünülüyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?