Apple Otonom Araç Testi Görüntülendi

0
136

Geçtiğimiz günlerde Apple’ın otonom araç teknolojileri için yeni bir çalışma yaptığının haberini vermiştik. Markanın yaptığı çalışmayla beraber Apple’ın otonom araç sisteminde denemeler için izinler almaya başladığı ve hatta ilk izinlerin çıktığı gündem olmuştu. Tüm bu haberler acaba “Apple arabaları mı geliyor?” sorusunu ortaya çıkarmışken markanın aslında kendi araçları için değil Lexus araçları için izinler aldığı netlik kazanmıştı.

Üstelik sıradan denemeler için değil doğrudan otonom sistemleri denemek için alınan izinler bir anda Apple’ın gündeme taşıdı. İzinler ne zaman alınacak Apple sürücüsüz otomobil testleri ne zaman başlayacak derken şimdi ise beklenen haber geldi.

Apple Sürücüsüz Araç Testi Ortaya Çıktı

Bu geçen süreçte Apple’ın Lexus araçları için sürücüsüz araç testlerine izin aldığı ortaya çıktı. Üstelik alınan iznin şimdiden uygulanmaya başladığı da netlik kazandı. Üstelik bu kez ortaya çıkan konu ne otoriteler tarafından iddialarda yer alan bir konu olarak geçti ne de Apple dosyalarına göre iddialar olarak geçti. Bu kez Apple sürücüsüz otomobil testleri doğrudan görüntülendi.

Apple sürücüsüz otomobil

Bire muhabirin yaptığı takipler beraber Apple sürücüsüz araç testlerinin yapıldığı alanda markanın test sürüşlerine başladığı görüntülenmiş oldu. İlk görüntülerin paylaşılmasının hemen ardından ise Apple sürücüsüz araç sistemi hakkında detaylar ortaya çıktı. Yeni sisteme göre markanın şimdiden özel teknolojiler kullandığı görülüyor.

Lazer Odaklama Sistemleri

Yayınlanan görsellerde yer alan detaylara göre Apple sürücüsüz araç testlerinde lazer odaklama sistemleri kullanmış. Aracın üzerine yerleştirilen özel cihazlar sayesinde markanın kolaylıkla araçların nesne algılamasını sağladığı belirtiliyor. Üstelik bunun yanında araçların daha birçok farklı sistem barındırdığı ve şu an için ne olduğu anlaşılamayan cihazlarında bulunduğunu belirtelim.

Bu cihazların nasıl özellikleri olduğu muhtemelen Apple tarafından da açıklanmayacak. İlk defa Apple sürücüsüz araba testlerine ilişkin görüntülerin ortaya çıkmasından sonra markanın nasıl bir açıklama yapacağını bekliyoruz. Öyle ki daha önce Apple bu konuda hiçbir detay vermediği gibi hiçbir açıklamada yapmadı.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?