Apple Online Store Kaldırıldı! Apple İnternet Sitesini Yeniledi

0
594

Apple bugün internet sitesinde ciddi bir değişikliğe giderek ana gezinti menüsünden Online Store bağlantısını kaldırdı. İnternet sitesi üzerinde yapılan değişiklikler bunlarla sınırlı değil.

Sitenin anasayfasına bakıldığında ilk göze çarpan Store’un menüden kaldırılmış olması. Artık ürün sayfasına gidildiği zaman, örneğin bir Mac, iPhone sayfasına gittiğiniz zaman tanımının yanında “Satın Al” bağlantısı görülüyor ve yenilenen, taze pazarlama stratejisinin bir parçası olan Apple Online Store’a bu şekilde geçiş yapabiliyorsunuz.

Mac, iPad, iPhone ve diğer tüm ürün ailesinin sayfalarında yer alan metin fazlalığı daha sadeye indirgenmiş. Bireysel ürün sayfaları daha önce olduğu gibi genellikle aynı kalırken Apple Watch sayfasında henüz bir yeniliğe gidilmemiş, olduğu gibi duruyor.

Bu yeni tasarımın en büyük değişikliği üst menüde yer alan Store bağlantısının kaldırılmış olması. Son günlerde giderek kalabalıklaşan menü çubuğu adına Apple’ın böyle bir önlem aldığı düşünülüyor. Menüye eklenen daha interaktif görünümü ile “Çanta” simgesi ise alışverişinize rehberlik ediyor.

iPhone ve Mac için karşılaştırma seçenekleri baştan aşağı yenilense de iPhone adına sayfa bilgileri temelde aynı olsa da Mac model seçimi için sayfa ve görsellerde yenilikler yapıldığı görülüyor. Her ürün için aksesuar sayfalarının yenilendiği de görülüyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?