Apple OLED Kararıyla Şaşırtabilir

0
65

Apple’ın OLED ekrana geçiş süreci bir hayli uzun zaman aldı. Markanın OLED ekranları kullanmak için rakiplerine göre çok geç kaldığını, son seri iPhone X ile beraber geçtiğimiz sene bu teknolojiye geçiş yapıldığını gördük. Bundan sonraki süreçte ise kademeli olarak LCD ekran panellerinin yerini OLED ekran panellerine bırakacağı konusunda bir görüş oluşmuştu.

Hatta 2018 iPhone modellerinin ikisinde OLED ekranlar, bir tanesinde ise LCD ekran kullanılacağı açıklanmıştı. Fakat tüm bu bilgilerin ardından yeni iddialar beklentileri çok farklı bir yönde değiştirdi. Buna göre yeni iPhone modellerinde LCD ekrana dönüş yapılabilir.

OLED Ekran Son Mu Buluyor?

İddialara göre yeni akıllı telefonlarda beklendiği gibi OLED ekran kullanılacak ancak bu modellerde kullanılan ekranlar yeni bir dönem başlatmayacak. Markanın bu modellerin ardından yeniden eski tipe döneceği konusunda bilgiler var. Buna göre 2019 modellerinde LCD ekranların geri döndüğünü göreceğiz. Eski tip LCD ekranlar yerine yeni bir teknoloji geliştirilecek ancak OLED ekran yerini LCD ekranlara bırakacak.

LCD ekran

Apple’ın bu kararı almasındaki en büyük nedenin ise yeni akıllı telefonların satışı olduğu belirtiliyor. iPhone X modelinde OLED kullanılmasına rağmen, iPhone 8 Plus akıllı telefonlarının genel satışlarda çok daha önde olduğu görülüyor. Bu durumda da LCD ekranlı modellerin OLED serilerine karşı zafer elde ettiğini söyleyebiliriz.

Apple’ın satış stratejisine göre baktığımız zaman, yine kullanıcıların ekran teknolojisine çok takılmadıkları yönünde bir bilgi dikkat çekiyor. Tüm bunları birleştirdiğimiz zaman yeni akıllı telefon modellerinde yine LCD ekran kullanımı yapılacağı ihtimalini görebiliyoruz. 2019 modellerinde bu yönde bir karar alacak mı? Bunun için Apple’ın 2018 iPhone modellerinde nasıl bir satış rakamına ulaşacağını görmek gerekiyor. Markanın kararı buna göre değişebilir.

İlginizi Çekebilir: iOS 12 Beta 6 Sürümü Geldi! İşte Yenilikler

Önceki İçerikiOS 12 Beta 6 Sürümü Geldi! İşte Yenilikler
Sonraki İçerikAirpods Sürpriz Bir Şekilde İndirime Girdi
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?