Apple News Önemli Değişikliklerle Yenileniyor

0
53

Geçtiğimiz günlerde Apple, Texture’yi satın altını duyurmuş ve beklenmedik bir yatırım haberiyle gündeme gelmişti. Firmanın nasıl bir adım atacağı be Texture’yi neden satın aldığı konusunda bir bilgi paylaşımı yapılmamıştı. Fakat gelen son haberlere göre Apple çoktan hazırlıklarını yaptı. Texture satın alımından sonra markanın Apple News sistemini değiştireceği ortaya çıktı.

Apple’ın haberler servisi olarak bilinen Apple News sisteminin nasıl değişeceğinin açıklandığını ve detayların kullanıcıları epey memnun edeceğini de söyleyelim. Hemen sistemin değişimi hakkında tüm detaylardan söz edelim.

Apple News Nasıl Bir Değişiklik Alacak?

Apple News sevisi için alınan yeni karara göre tek abonelik sistemine geçiliyor. Ülkemizde çok bilinmiyor ancak Apple’ın bu servisi için yurt dışında çok önemli yatırımların yapıldığını biliyoruz. Eski sistemde kullanıcılar Apple haberler üzerinden bir yayını takip etmek istediği zaman bu yayınlara ayrı ayrı üye olması gerekiyordu.

Apple News

Belki üyelik kısmında çok önemli bir sıkıntı yok ancak bu üyelik sistemin kullanıcıların her yayın için ayrı ayrı ödeme yapması gerekiyordu. Ayrı ayrı ödeme yapılan yayınların genel olarak ciddi bir ücrete karşılık geldiğini söyleyebiliriz. İşte bu kısımda yenilenme söz konusu olacak.

Texture şirketiyle yapılan çalışmayla beraber Apple tek abonelik servisine geçiş yapacak. Kullanıcılar tüm yayınları takip etmek için sadece bir kez üyelik alması ve abonelik ücreti ödeyecek. Tek bir ödemeden sonra Apple News tüm yayınları takip edilebilecek. Bu yeni düzenleme için 1 milyar dolar gibi bir bütçesinin olduğunu belirten Apple, arıca servisin dünya genelinde desteğini de arttırmayı planlıyor. Daha ne gibi haberlerle gündeme gelecek bilinmez ama Apple’ın kendi servislerine olan yatırımlarının her geçen gün biraz daha arttığını söylemek mümkün.

İlginizi Çekebilir: iOS 11.4 Beta 2 Yayınlandı! Özellikler Neler?

İLGİLİ HABER:  Apple'ın İş Görüşmelerinde Sorduğu İlginç Sorular

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?