Apple müzik ücretsiz kullanma yöntemleri

0
1715

İçerisinde milyonlarca şarkının bulunduğu Apple Müzik ücretsiz kullanılabiliyor. Apple Müzik hizmetine tyeni kayıt olduğunuzda 3 ay boyunca Apple Müzik’ten ücretsiz yararlanabiliyorsunuz. 3 ay sonra da durumunuza göre aşağıdaki planlardan birine geçebilirsiniz:

Öğrenciyseniz aylık 7 TL, değilseniz 14 TL’ye Apple Müzik hizmetinden yararlanmaya devam edebiliyorsunuz. Buraya kadar yazdıklarımız tamamen işin normal kısmı. Bundan sonra yazacaklarımız ise daha özel bilgilerden oluşuyor.

#1 Shazam kullananlar Apple Müziği 5 ay ücretsiz kullanabiliyor

Apple Shazam uygulamasını satın aldı. Bu uygulamanın yaygınlaşmasını sağlamak için geçen ay bir kampanya başlattı. Bu kampanyaya göre Shazam uygulaması üzerinden Apple Müzik kullandığnızda ilk 5 ay ücretsiz kullanabiliyorsunuz.

Bu kampanyadan yararlanabilmek için doğal olarak iPhone veya iPad kullanıcısı olmanız gerekiyor. Cihazınıza Shazam uygulamasını indirin. Ortamda çalan bir şarkıyı Shazam butonuna basarak tanımlatın. Şarkıyı Apple Müzik’te çal seçeneğine dokunun. Shazam uygulamasında 5 ay ücretsiz Apple Müziği dene şeklinde bir teklif oluşacaktır. Bu kampanya maalesef 17 Ocak 2021’de sonlanacak. Yine de sonrasında benzer bir kampanyanın yapılma ihtimali olduğunu düşünüyoruz.

#2 Ayda 3.5 TL’ye Apple Müzik nasıl kullanılır?

Bu yöntem biraz işin çakallık boyutu. Bu yüzden tavsiye etmiyoruz. Ancak çeşitli platformlarda gördüğümüz bir yöntemden de burada bahsetmek istedik. Aslında Apple da bu yöntemin kullanıldığını biliyor ancak daha fazla kişiye ulaşmak adına göz yumuyor diyebiliriz.

Normalde Apple Müziği bireysel olarak satın aldığınızda 14 TL ödeyeceksiniz. Aile olarak aldığınızda ise 21 TL (aylık) Aile paketinde 6 kişiye Apple Müzik aboneliği tanımlanabiliyor. Sosyal medya ve forum sitelerinde üyeler birleşerek Apple Müzik aile paketi satın alıyorlar. Böylece kişi başı 21/6=3,5 TL’ye (aylık) Apple Müzik kullanmış oluyorsunuz.

Bu yöntemde öncelikle bir kişi aile paketini satın alıyor. Sonrasında da diğer kişileri hesabında tanımlıyor. Siz bu yöntemi kullanacaksanız her ihtimale karşı tanıdığınız ve gücendiğiniz arkadaşlarınızla birlikte bu yöntemi kullanın.

 

Önceki İçerikiPhone 12 Mini Satışları için Beklenmedik Gelişmeler Var
Sonraki İçerikTürk Telekom, 6 İlde Planlı İnternet Kesintisi Yapacağını Açıkladı
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?