Apple Müzik Şarkılarını Instagram’da Nasıl Paylaşırız?

0
1867

iOS 13.4.5 beta sürümünün yayınlanmasından sonra, Apple’ın önemli bazı artıları kullanıcılara sunacağını gördük. Bu artılardan birisi de Apple Müzik şarkılarını Instagram hikayelerinden paylaşmak oldu.

Bu özellikle beraber artık kullanıcılar Apple Müzik üzerinden dinledikleri herhangi bir şarkının Instagram üzerinden paylaşımını yapabilecekler. Yeni beta sürümüyle beraber kullanılacak özelliğin, tam olarak nasıl kullanılacağından söz edeceğiz ve kullanıcıların uygulaması gereken adımlardan bahsedeceğiz.

Apple Müzik Şarkılarını Instagram Hikayelerine Ekleme

Bu işlem için ilk bilmeniz gereken iOS 13.4.5 sürümünü kullanmanız gerektiği. Şu an için bu sürüm beta olarak yayınlanmış durumda. Beta kaydında olan kullanıcılar özelliği şimdiden kullanabilirler.

Bakınız: Zoom programında iPhone’u web kamerası olarak kullanmak

Beta kaydında olmayan kullanıcıların ise final sürüm güncellemesini beklemesi gerekiyor. Final sürüm güncellemesi yayınlandığı zaman bu özelliği tüm kullanıcılar sorunsuz bir şekilde kullanabilecek. Biz iOS 13.4.5 güncellemesini aldığınızı varsayarak ilerleyeceğiz.

  • Apple Müzik uygulamasını açın.

Apple Müzik şarkılarını Instagram'da paylaşmak

  • Instagram Hikayeler üzerinden paylaşmak istediğiniz şarkıya, albüme ya da sanatçıya tıklayın.
  • Şarkı açıldığı zaman, sağ kısımda yan yana sıralanmış olan üç noktayı göreceksiniz. Buraya tıklayın.

Apple Müzik şarkılarını Instagram'da paylaşmak

  • Açılan menü üzerinden “Paylaş” sekmesine tıklamanız gerekecek.
  • Paylaşım için açılan uygulamalar bölümünde “Instagram’ı” bulmak gerekecek. İlk açılan pencerede Instagram’ı görüntülüyorsanız sorun yok. Direkt Instagram’a dokunun.
  • Eğer Instagram ilk pencrede görüntülenmiyorsa, “Diğer” butonuna basın ve geri kalan uygulamalar içerisinden Instagram’ı seçin.

Apple Müzik şarkılarını Instagram'da paylaşmak

  • Apple Müzik otomatik bir gönderi oluşturacak.
  • Size Instagram’a geçiş yapmak için bir pencere sunulan. “Aç” diyerek Instagram’a geçin ve hazırlanan gönderiyi düzenleyerek paylaşın.

Apple Müzik şarkılarını Instagram’da paylaşmak için işlemleri tamamladı. Tabii ki bilmeniz gereken bazı detaylar da yok değil. Bunlardan biri oluşturulan paylaşım kapağı. Oluşturulan paylaşımda şarkının albüm kapağı ya da resmi yer almakta. Kullanıcılar buraya tıklayarak şarkıyı direkt olarak dinleyebiliyor. Tabii ki bunun için Apple Müzik uygulamasına ihtiyaç olacak. Instagram’dan müzik paylaşmak için muhtemelen yeni düzenlemeler de gelecektir. Daha farklı paylaşım çeşitleri gibi ek düzenlemeler ve güncellemeler sunulabilir. Bunun için iOS 13.4 serisine gelecek yeni bir güncellemeyi ya da iOS 13.5 sürümünü beklemek gerekecek.

KAYNAKhttps://www.igeeksblog.com/share-apple-music-songs-to-instagram-stories-on-iphone/
Önceki İçerikiPhone SE 2020 AnTuTu Puanı İddiayı Ortaya Koydu
Sonraki İçerikA14 İşlemci Kullanan Mac Modeline Hazır Olun
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?