Apple Music’te Explicit Parçaların Kilidi Nasıl Açılır ? (Detaylı Anlatım)

2
3755

Evet arkadaşlar Cuma günü ülkemizde kullanıma açılan Apple Music servisi, birçoğumuzu heyecanlandırdı. Hatta büyük bir çoğunluk, servise abone oldu. Kullanıcıların birçoğunun fark ettiği bir şey var. Explicit parçalar oynatılamıyor. Peki ya neden?

Explicit parçalar argo sözler, küfür, aşağılama ögeleri ve bazı kötü alışkanlıklar uyandırabilecek sözcük ve(veya) cümle barındırır. Gelelim bu oynatılamayan parçaların kilidini açmaya. iOS cihazımızda Ayarlar>Genel>Sınırlamalar kısmına giriyoruz.

Picture1

Sınırlamalar sekmesine girdiğinizde Sınırlamaları Etkinleştir yazısına tıklıyoruz.

Picture2

Tıkladığımızda bizden bir sınırlama parolası oluşturmamızı istiyor. Bu parolayı unutmamanızı tavsiye ederim sınırlamaları tekrar kapatmaya ihtiyaç duyarsanız kullanmanız gerekecek. Sınırlamaları kapatıp açmak istediğinizde yeni bir parola oluşturabileceksiniz.

pic3

Parola belirledikten sonra açılan seçeneklerden izin verilen içerik kısmına geliyoruz.

pic4

Müzik, Podcast, Haberler vs. Kısmına girip oradaki Explicit kısmını açıyoruz.

pic5

Bu adımdan sonra istediğimiz parçaları dinleyebiliyoruz. Eğer tekrar oynatılamıyor hatası alırsanız internet hızı düşüklüğünden dolayı sunuculardan daha geç cevap alınıyor ve bu da oynatılamıyor hatasına sebebiyet veriyor. Okuduğunuz için teşekkürler.

2 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?