Apple Music’i Türkiye’de Kullanma

6
3734

iOS 8.4’le birlikte Apple’ın kullanıma sunduğu yeni servisi Apple Music 100’den fazla ülkede kullanıma sunulmuş durumda. Ancak kimi ülkede Apple Music tüm özellikleri ile kullanıma sunulmadı. Bu ülkelerden biriside Türkiye. Türkiye’de ki kullanıcıların Apple Music için biraz daha beklemesi gerekecek.

Bugün ki yazımızda Apple Music’in Türkiye’de kullanıma sunulmasını beklemeden kullanmaya başlayabilmeniz için izlemeniz gereken yöntemi anlatacağız. Öncelikle iPhone, iPad veya iPod’unuzu iOS 8.4’e güncellemiş olmanız gerekiyor. Apple Music için ayrı bir uygulamanın gelmeyeceğini de belirtelim. Mevcut Müzik uygulamasının simgesi değişiyor ve Apple Music’i içeriğinde sunuyor.

KAÇIRMAYIN: Apple Music’e Dair Tüm Detaylar

KAÇIRMAYIN: Apple Music’in Türkiye Fiyatı

Apple Music’i kullanmak için iOS 8.4’ün yüklü olduğu cihazınız üzerinden (iPhone, iPad veya iPod) Ayarlar > iTunes Store/App Store menüsünden Apple Kimliği:appleuzmani@icloud.com yazılı alana tıklayın. Tıkladığınız bir pencere açılacak ve bu pencereden Apple Kimliğimi Göster demeniz gerekiyor. Bu aşamada güvenliğiniz için Apple kimliğinizin parolasını girmeniz istenilecek. Mevcut parolanızı girmeniz gerekiyor. Girdikten sonra hesabınıza dair detayların yer aldığı bir ekran gelecek. Buradan Ülke/Bölge kısmına tıklayın ve Ülkeyi veya Bölgeyi Değiştir‘i seçin. Ardından ülkeler/bölgeler karşınıza gelecek. Hemen Türkiye’nin altında yer alan United States‘i seçin. Adres bilginizin Türkçe karakter içermediğinden emin olun. İleri diyerek devam edin. Kullanım ve gizlilik sözleşmesi gelecek ve Agree diyerek onaylayın. Ardından Next diyerek devam edin.,

IMG_0007

Bu aşamadan sonra ülkeniz/bölgeniz Amerika olarak gözükeceği için Apple Music’i Türkiye’de kullanma hakkı kazanmış oluyorsunuz. Diğer ayarlamaları başlatmak üzere Apple Music’in yer aldığı yenilenen Müzik uygulamasını açın.

IMG_0001IMG_0002

Gelen ekrandan “Start 3-Month Free Trial” e tıklayarak 3 aylık ücretsiz deneme aboneliğinizi başlatarak devam edin. Hangi abonelik türünü istiyorsanız onu seçin. Bireysel abonelik için Individual’ı seçebilirsiniz (Bu abonelik tipi 3 aylık ücretsiz deneme sürecinin ardından aylık 9,99 TL olarak ücretlendirilir).

IMG_0003

Daha sonra ödeme bilgilerinin gerekliliği belirtilecektir ve bunun için geçerli bir kredi kartı bilgisi sağlamanız gerekiyor. Ülke/Bölge olarak Amerika’yı seçmiş olmanız sebebi ile mevcut kredi kartınız kabul edilmeyecektir. Bu adımda minimum 10 $’lık (dolar kurundan) iTunes Hediye kartı almanız veya Amerika’da geçerli bir kredi kartı bilgisi sağlamanız gerekiyor. Size tavsiyemiz iTunes hediye kartı almanız ve bunu iTunes hesabınıza kredi olarak tanımlamanız yönünde.

İşte yapacağınız tüm işlem bu kadar. Artık Apple Music’i hiçbir sınırlama olmaksızın Türkiye’de ilk 3 ay ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. 3 ayın ardından seçtiğiniz Bireysel abonelik bazında ücretlendirilerek aylık 9,99 TL ile Apple Music’i kullanmaya devam edeceksiniz.

6 YORUMLAR

  1. Apple’ın türkiyede kullanıcı sayısı çok büyük rakamlarda milyonlarca insan yani bu kadar insan bi şikayet etse gidip şu apple müzik için lisans vermemek için kıçını yırtan fimalara gazete çıkar rezil oluruz korkusuna hepsi verecek applea ama işte millet umursamaz lan olm dünyanın 4. sınıf ülkelerinde bile var çinde bile açıldı geçenlerde biraz hakkınızı arayın artık hep ayağıma gelsinle olmuyor bu iş…. nerde o bilinç …

  2. app store mağazasını değiştirmem gerekiyor fakat app müzik deneme üyeliği iptal edilemediği için mağaza değiştiremiyorum, yurtdışındayım apple desteği arayamıyorum, bu saçmalığın bir çözümünü bilen var mı???

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?