Apple Music’e Bilgisayar Üzerinden Nasıl Kayıt Olunur ? ( iTunes Aracılığıyla )

0
384

Daha önce Apple Music servisine iPhone aracılığıyla nasıl kayıt olabileceğinizi anlatmıştık. Ancak bütün iPhone kullanıcıları bu özelliğe erişemediler, bazılarının cep telefonlarda Apple Music aktif hale gelmedi. Ancak bilgisayarınız üzerinden Apple Music servisine kayıt olduktan sonra iPhone üzerinden de anında aktifleştirebilirsiniz. Zaten Apple Music’e bir kez kayıt olduktan sonra Apple ürünlerinizin hepsinde aynı hesabını kullanabilirsiniz.

Anlatıma başlamadan önce bilgisayarınızda iTunes yüklü olması gerekiyor. Eğer bilgisayarınızda iTunes yüklü değilse buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Apple Music Servisine Bilgisayar’dan Nasıl Kayıt Olunur ?

 1. http://www.apple.com/tr/music/ adresine giriş yapın.
  Apple Music Kayıt Olma
 2. Açılan sayfadan hemen sağ üst taraftan “Deneyin” düğmesine basıyoruz ve Apple Music bizden iTunes’i açmak için izin istiyor burada “Launch Application” ya da Uygulamayı Başlat diyerek iTunes’i açıyoruz.
  Apple Music iTunes ile Kayıt Olma
 3. Bilgisayarımızda iTunes açılıyor. Burada pembe arka fona sahip olan butona “Start 3 month free trial” düğmesine basıyoruz. Bu düğme sizde “3 Aylık ücretsiz deneme sürümünü başlat” olarak gözüküyor olabilir.
  iTunes üzerinden Apple Music Kayıt Olma
 4. Daha sonra açılan ekranda “Individual” ya da “Bireysel” olarak görünen butona basıyoruz.
  Screen Shot 2016-02-05 at 18.02.35
 5. iTunes bize bir uyarı gösteriyor bu uyarıda bizden ödeme bilgisi girmemizi istiyor. 3 Aylık ücretsiz ancak sonraki aylarda otomatik olarak kredi kartından ödemeyi çekmek için bunu istiyor. Önce böyle kayıt olduktan sonra daha sonra otomatik ödemeyi iptal edebiliyorsunuz.”Billing Info” ya da “Ödeme” butonuna bastıktan sonra kredi kartı bilgilerinizi giriyorsunuz.
  Screen Shot 2016-02-05 at 18.02.55
 6. Bu bilgileri girdikten sonra “Tamam” düğmesine basıyoruz.Hemen ardından Apple Music kayıt işlemimiz tamamlanmış oluyor ve Apple Music bizi tanımaya çalışıyor.
  Screen Shot 2016-02-05 at 18.10.15 Screen Shot 2016-02-05 at 18.11.01

Bu işlemleri tamamladıktan sonra artık Apple Music için herşeyi tamamlamış oluyoruz. Artık iPhone’dan, iPad’den ya da MacBook üzerinden Apple Music’e giriş yaparak dilediğiniz müziği dinleyebilir, listelerinizi oluşturabilirsiniz.

Önceki İçerikiPhone 5SE Açık Pembe, Gümüş ve Uzay Grisi ile Gelecek
Sonraki İçerikApple Music’te Explicit Parçaların Kilidi Nasıl Açılır ? (Detaylı Anlatım)
Apple kullanıcısı ve Software Developer olma yolunda emin adımlarla ilerliyor...

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?