Apple Music vs. Spotify Premium

2
2512

Dün akşam saatlerinde ülkemize kullanıma sunulan Music’i sizler için anlatmıştık. Gelelim ülkemizde ki en büyük rakiplerinden birisi olan Spotify Premium’a. Sizler için başlıklar halinde kıyaslama yaptık eksik gördüğünüz noktalar olursa lütfen yorum olarak bildiriniz.

FİYAT Karşılaştırması

Apple Music ile Spotify Premium un kişisel kullanım ücretleri aynı bu noktada birbirlerinden sıyrılamıyorlar. Aile üyeliğinde ise Apple Music bir adım öne çıkıyor. Aile paylaşımı sayesinde 6 kullanıcıya kadar aylık 15₺ fiyatı ile Apple Music, her aile bireyine ek olarak 5₺ isteyen Spotify aile üyeliğini geride bırakıyor. Apple Music in aile kullanımı 6 kullanıcıya kadar limitli Spotify aile kullanımı ise 5 kullanıcıya kadar limitli. 5 kullanıcıya sahip Spotify aile üyeliği 30₺ ye fiyatlandırılıyor. (Ana kullanıcı 10₺+her bir kullanıcı 5₺) Samimi arkadaşlarınızla aile paylaşımı kurarak (6 kişiye kadar) Apple Music i daha ucuza kullanabilirsiniz ayrıca 🙂

UYGULAMA

Spotify’ın kendi uygulaması gayet başarılı. Fakat 73,2 MB yer kaplıyor. Apple Music ise iOS aygıtınızda gömülü gelen müzik uygulamasının içine entegre edilmiş. Cihazında yer sıkıntısı yaşayan arkadaşlar için gayet iyi bir kazanç. Çevrimdışı dinlemede Spotify a harcanan 70 küsür MB lık alana, Apple Music inizden 10 küsür şarkı indirebilirsiniz. Bu kısımda da Apple Music, Spotify Premium a karşı önde kapatıyor.

Apple-Music-Vs.-Spotify

PİL KULLANIMI Nasıl ?

Apple kendi uygulamalarını en stabil şekilde çalışacak performansta tasarlar. Spotify uygulaması harici yüklenen bir uygulama ve yaptığımız testte ise Spotify, Apple Music ten biraz daha fazla şarj kullanmış bulundu. Apple Music bu alanda da rakibini geçmeyi başardı.

SES KALİTESİ Hangisinde Daha İyi ?

2 servisinde ses kalitesi standart kulaklıklarla çok iyi deneyim yaşatmasına rağmen birbirinden pek ayırt edilemez. Bu farkı anlayabilmek için odyofil düzey kulaklık sistemi ile test edilmesi gerekli. Biz standart iPhone kulaklığı ile yaptığımız testte ikisinden de çok iyi performans aldık. Bu alanda ikisi için bir beraberlik söz konusu.

PARÇA ÖNERİLERİ

Spotify Premium un en iyi yaptığı şeylerden birisi de size sunduğu haftalık parça önerileridir. Dinlediğiniz parçalara benzeyen hatta çoğu zaman daha çok seveceğiniz yeni şarkılar keşfetmenizi sağlar. Apple Music te ise sizin için kısmında size öneriler sunulur ama bu öneriler liste şeklinde olmadığı için bu alanda Spotify, Apple Music i geçiyor.

apple_music_vs_spotify_02

YORUMUMUZ

Spotify uzun zamandır bu sektörün içinde olmasına rağmen Apple Music birçok alanda Spotify ı solluyor. Ayrıca 6 arkadaşınızla kuracağınız aile paylaşımı sayesinde Apple Music i kişi başına 2,5₺ ye kullanabilirsiniz 😉 Spotify Premium un aile paylaşımında 5 kişi maksimum kurulabildiği için kişi başına 6₺ ye kullanılabiliyor olması sebebiyle Apple Music kullanıcılar için daha hesaplı, daha kazançlı, daha az şarj tüketimi sağlıyor olması ve en önemlisi hafıza konusunda daha tasarruflu olduğu için bizce daha iyi. Sizlerin daha iyi kullanımı daha ekonomik sağlaması, yenilik ve gelişmelerden haberdar olması için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Okuduğunuz için Teşekkür ederiz.

2 YORUMLAR

  1. Merhaba
    Bende ilk kullananlardanım fakat 5şubat günü akşam saatlerinde (kullanıma açılmasından 1 gün sonra yaklaşık) bazı yerli ve yabancı şarkıları listeme eklemiştim ve telefonuma indirmiştim fakat daha sonra dinlemeye çalıştığımda listede soluk yazıyla görünüyordu, ve dinlemeye çalıştım ama dinleyemedim. Sanki engellenmiş gibi oldu şarkılar. Ondan sonra apple music te arattım aratıncada çıkmadı sonuçlarda bu şarkılar. Örnek olarak ” eva simons – bludfire” şarkısı. Bu sorunun çözümü var ise çözümünü yoksa nedenini yazarsanız güzel olur.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?