Apple Music Radyo Dönemi Resmen Başladı

0
166

Spotify ataklarından sonra, çok kısa bir süre evvelinde üniversite öğrencileri için geçerli olacak yeni kampanyası duyurulan Apple Music, şimdi de radyo yayınları ile yeniden gündeme geliyor. Apple açıklamasıyla beraber Apple Music Radyo döneminin başladığı duyuruldu.

Bundan sonraki dönemde artık müzik servisi üzerinden radyo dinlemenin de yolu açılmış oldu. Tabii ki bunun için Apple bazı yatırımlar yaptı. Yatırımlar konusunda da işleyişler konusunda da açıklama yapıldı.

İki Yeni Kanalla Beraber Apple Music Radyo Dönemi Başladı

Radyo açıklamasının yapılmasından sonra hemen yeni radyo kanallarının duyurusu gerçekleştirildi. Bu radyo kanallarından birisi Apple Music Hits oldu. En çok dikkat çeken kanal da zaten bu birinci kanal olacak.

80’ler, 90’lar ve 2000’lerde herkes tarafından sevilen ünlü müziklerin yer alacağı radyo kanalında, özel programlar da yapılacak. Özel programlarda yer alacak olan ünlü isimler de olacak ve Apple buradan da bir prim yapmış olacak.

Apple Music Radyo

Birinci kanal Hits iken ikinci yeni kanal ise Apple Music Country olacak. Amerikan folk müziği olarak bilinen müzik türünün yayınlanacağı radyo kanalında da birinci kanalda olduğu gibi özel programlar yapılacak ve yine ünlü isimleri görme şansını elde edeceğiz.

Şimdilik Apple Music Radyo projesi bu iki ana kanal üzerinden devam edecek gibi duruyor. 165 ülke de yayınlanacak olan kanalları, Apple Music uygulamasına erişimi olan herkes dinleyebilecek.

Beats 1 Bitti Apple Music 1 Geldi

Apple Music Radyo projesi çok kapsamlı bir proje. İki yeni kanal duyurusu yapıldığı gibi yayın hayatına 2015 yılında başlayan Beats 1 kanalının da ismi değişti. Apple tarafından yapılan açıklama sonrasında kanalın yeni ismi Apple Music 1 oldu. 2015 yılından beridir yayında olan kanalda yine herkesin erişimine açık olacak ve çok ünlü isimlerin katıldığı çok ünlü radyo programları göreceğiz.

Apple Music Radyo

24 saat yayın yapılacak olan kanal, kesinlikle müzik severlerin uğrak adreslerinden biri olacaktır. Apple Music uygulaması içerisinden ulaşılacak olan radyo bölümünün ne tepkiler alacağını göreceğiz ve bu konudaki gelişmeleri anlık olarak aktaracağız.

Önceki İçerikiOS 14 Beta 5 Yayınlandı – Yeni Özellikler Geldi
Sonraki İçerikApple, Epic Games Konusunda Kesin Kararı Açıkladı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?