Apple Music İşletme Versiyonu Yolda

0
148

Spotify ile Apple Music, kendi sektörlerinde en büyük iki uygulama. Birbirlerine üstünlük kurma yarışı içerisinde olan uygulamalar, bu noktada özel adımlar atmaya devam ediyor. Daha önce Spotify deneme süresi konusunda yeni adımlar atmış ve deneme süresinin 3 aya kadar çıktığını duyurmuştu. Hemen sonrasında gerçek zamanlı olarak altyazılar özelliği gündeme geldi. Bu ataklara karşı şimdi ise Apple Music bir atak yaptı ve işletmeler için özel Apple Music ortaya çıktı.

Apple Music İşletmelere Özel Versiyonla Geliyor

Yenilenmiş olan Apple Music uygulaması, işletmelere özel bir yapı ile sunulacak. Ana uygulamadan farklı olarak işletmeler için sunulacak olan uygulama, işletmelerin yapısına göre özel çalma listelerine sahip olacak. Yine işletmelere özel olarak şarkı önerileri ve öneri listeler de sunulacak.

Ayrıca işletmelere özel olarak sunulan uygulamanın işletme sahipleri tarafından da kontrol edilmesi mümkün olacak. Yani işletme sahibi, işletmesinde çalınan listeleri iPhone ya da iPad cihazlarından değiştirip düzenlemeye yapabilecekler.

Apple Music

İşletmelere özel olarak sunulacak olan lisanslı müzik listeleri sunulması, işletme sahiplerine listeler ve uygulama konusunda daha fazla kontrolün verilmesi gibi artıları bulunacak olan işletmeler için özel Apple Music uygulamasının, testlerinin devam ettiği de açıklamalarda yer aldı. Elde edilen bilgilere göre testler için pilot bölgeler seçilmiş durumda.

Testlerin başarılı olması durumunda da tüm ülkeler için söz konusu özel modun yayınlanması mümkün olacak. Şimdilik Apple testleri hangi ülkelerde yaptığını da açıklamadı. Bunun için markanın yapacağı bilgilendirmeye beklemek gerekecek. 2 Aralık tarihinde düzenlenmesi beklenen özel etkinlikte bu konuda da bilgilerin paylaşılması mümkün olabilir.

Önceki İçerikiOS 13.3 Beta 3 Yayınlandı – Değişiklik Var Mı?
Sonraki İçerikFootball Manager 2020 iPhone ve iPad için Yayında
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?