Apple Mühendisleri Gerekirse İstifa Edecekler

0
505

Apple’ın FBI ile arasındaki gerginlik durumu halen daha son bulmuş değil. Bir terör saldırısın aydınlatılması için teröristlerden birisine ait olan iPhone 5C‘nin şifresinin kırılması için FBI, Apple’dan yardım istemiş ancak Apple bu durumu reddetmişti. Daha sonra FBI durumu mahkemeye taşımıştı. Ancak gerginlik halen daha devam ediyor ve bir çözüme kavuşturulmuş değil.

Apple’ın FBI ile yaşadığı gerginlik devam ederken bugünde iOS işletim sisteminin geliştirilmesinde çok önemli rol oynayan mühendislerden bir açıklama geldi. Eğer FBI ile Apple arasındaki gerginlik Apple aleyhine sonuçlanırsa ve iOS işletim sistemi için bir arka kapı tasarlanması gerekirse, Apple’ın en önemli mühendisleri gerekirse istifa edeceklerini açıkladılar.

Apple Mühendisleri: Gerekirse İstifa Ederiz !

Mühendisler iOS işletim sistemi için bir açık kapı bırakmaya kesinlikle yanaşmazken, gerekirse bunu yapmamak için Apple’dan istifa edeceklerini bile açıkladılar. Apple tarafından ise henüz resmi bir açıklama gelmiş değil, Apple ile FBI arasında uzun süredir devam eden gerginliğinde ne zaman ne şekilde sonuçlanacağı merak konusu.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?