Apple, MagSafe Duo Fiyatını Açıkladı

0
458

MagSafe Duo fiyatı, tanıtımda söylenmemiş olan detaylar arasında yer alıyor. Kılıf tanıtıldı ve o ayrıcalıklı özellikleri anlatıldı ama fiyat sır kaldı.

iPhone 12 Mini ve Pro Max akıllı telefonlarının ön siparişe açılmasıyla beraber sır gibi saklanan fiyat için de bilgiler geldi. Apple Store sayfası düzenlendi ve telefonlar için yeni aksesuar olacak olan şarj pedinin fiyatı duyuruldu.

MagSafe Duo Fiyatı Nasıl?

ABD kaynaklı App Store üzerinden yayınlanan ürün sayfasında yeni şarj cihazının 129 dolar olduğu gözüküyor. TL üzerinden çeviri yaptığımız zaman 1100 -1200 TL gibi bir vergisiz fiyat olacağını anlıyoruz.

Paylaşılan bu fiyatlar Apple’ın standartlarının çok değişmediğini gösteriyor. Zaten daha önce de benzeri yeni kılıflar için hemen hemen aynı fiyatlara yer verilmişti. Tabii ki MagSafe Duo cihazının diğer ürünlerden ayrılan önemli yanları var.

Bunların başında aynı anda iki cihazı şarj edebilmesi özelliği geliyor. iPhone akıllı telefonlarının MagSafe sistemini kullanarak kablosuz şarj edilmesini sağlayan bir bölüm ve bir de Apple Watch akıllı saatlerini kablosuz olarak şarj eden bir bölüm kullanılmış.

MagSafe Duo

Bir kitapçık gibi katlanabilen ve bir hayli pratik olan cihaz, görünen o ki bu sene Apple’ın en popüler aksesuarlarından biri olacak. Yeni iPhone modelleri için artıları da olan aksesuarın satışları ise başlamadı.

Aksesuarın şu an ön siparişleri bile başlamadığı için satışların ne zaman yapılacağını bilmiyoruz ama beklentimiz 13 Kasım’dan sonra satışa çıkacağı yönünde. Çünkü 13 Kasım tarihinde iPhone 12 Pro Max ve iPhone 12 Mini modelleri de kullanıcılara ulaşmaya başlamış olacak.

Telefonlar geldikten sonra aksesuarlarının da satışa çıkması doğal olan. Ülkemiz için fiyatların ne zaman açıklanacağı ve bu aksesuarların ne zaman satışa çıkacağı belirsiz. Zaten şu an telefonların ne zaman geleceği de belirsiz. Yeni yıla geçmeden en azından ilk partinin ulaşacağı düşünülüyor ama bunda da kesin bir şey yok.

Önceki İçerikHomePod Mini Satışa Çıktı – Teslimat Tarihleri Ne Zaman?
Sonraki İçerikiPhone 12 Pro ve Pro Max için En Çok Satın Alınan Renk Açıklandı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?