Apple MagSafe Battery Pack Satışa Sunuldu! İşte Fiyatı

0
260

Apple, aksesuar tanıtımlarında çok sessiz davranmaya başladı. Marka eskiden çok daha fazla detayı açıklayarak duyurular yaparken, şimdi özellikle aksesuar serilerinde ürün sayfaları yayınlanarak tanıtım yapılıyor. Bunun gibi sessiz sedasız tanıtılan ürünlerden birisi de Apple MagSafe Battery Pack oldu.

iPhone 12 modelleri için özel olarak geliştirilen ürün, tam olarak bir yedek batarya diyebiliriz. iPhone 12 kullanıcıları için Magsafe özelliğini kullanarak ek bir batarya kazandıran ürün, tasarım olarak bakıldığı zaman da bir hayli başarılı. Özellikler açısından iyi ama ya ürünün fiyatı nasıl?

İlginizi Çekebilir: iOS 15 Beta 1 Batarya Testlerinde Nasıl?

Apple MagSafe Battery Pack Fiyatı ve Özellikleri

Apple’ın resmi ürünü olması nedeniyle zaten beklediğimiz fiyatın yüksek olduğu seri, gerçekten yüksek bir satış fiyatına sahip. O yüzden özelliklere geçmeden önce fiyatı açıklamak daha mantıklı geliyor.

Ürünün Türkiye satış fiyatı 1.079 TL olarak duyuruldu. Satış fiyatını biraz yüksek bulduğumuz taşınabilir kablosuz bataryanın kapasitesi de 1.460 mAh olarak gözüküyor.

Apple MagSafe Battery Pack

Ama resmi olarak kapasite açıklaması olmadığını da eklemek isteriz. iPhone 12 ve iPhone 12 Pro akıllı telefonları ile tam uyumlu olan Apple MagSafe Battery Pack, şarj kısmında da iddialı değerlere çıkabiliyor.

MacBook modellerinde de yer alan 27W gücünde bir şarj adaptörü ile kullanarak iPhone modelini şarj etmek isterseniz o zaman hızlı şarj imkanı alıyorsunuz.

Cihazı bir kablosuz şarj pedi gibi kullanmak istediğinizde ve lightning kablosuyla da şarja taktığınızda ise telefonunuz 15W ile şarj edilebiliyor. Arada kablo olmasın, sadece taşınabilir bir batarya olarak kullanmak ve iPhone modellerini de böyle şarj etmek istiyorum diyenler için ise 5W hızında şarj sunuluyor.

Apple MagSafe Battery Pack

Kablosuz powerbank gibi kullanmış oluyorsunuz. Apple MagSafe Battery Pack cihazı için satışların başladığını da söyleyen Apple, iPhone 13 serisine de bu ürünün uyumlu halini sunacak gibi gözüküyor.

Tabii ki ülkemizde bu denli bir fiyatla taşınabilir şarj cihazı ne kadar çok ilgi görür tartışılır. Sizin de gördüğünüz gibi çok ucuz bir ürün değil.

Önceki İçerikApple Watch bildirim gizliliği nasıl sağlanır?
Sonraki İçerikiOS 15 Beta 3 Yayınlandı! Neler Yeni?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?