Apple Magic Keyboard İçin Yeni Patent

0
79

Apple patentleri her paylaşıldığında markanın yeni bir ürünü daha ortaya çıkmış oluyor. Tabi ki patent görselleri paylaşılan hemen her ürün piyasaya çıkış yapamıyor ama genelde tüm bu patentlerin belli başlı Apple teknolojilerini işaret ettiğini görüyoruz. Yeni teknolojiler kimi zaman iPhone akıllı telefonlarında kimi zaman Apple Watch akıllı telefonlarında kimi zaman da MacBook serilerinde kullanılabiliyor. Tüm bu patent görsellerine ise geçtiğimiz günlerde bir yenisi daha eklendi. Yeni gelen patent görselleri ise Apple’ın klavye serisi ile ilgili oldu. Magic Keyboard serisinin son ürünü olacağı düşünülen yeni klavye serisinin patent görselleri ise klavyede birçok yenilik yapılacağını gösteriyor.

Touch Bar Eklentisi Geldi

Yeni Magic Keyboard serisinin patent görsellerinde en çok öne çıkan detay ise geçen sene MacBook modellerinde kullanılan Touch Bar desteği oldu. Patent görsellerinde klavyenin ana tuş takımının hemen üzerinde bir Touch Bar bölümü dikkat çekiyor.

Magic Keyboard

Klavyenin hemen üzerinde yer alan Touch Bar özelliğinin ise MacBook serisinde kullanılan dokunmatik şeritten daha kullanışlı olacağı ve yeni özellikler barındıracağı da gözleniyor. Fakat bunun dışında yeni klavyelerin ne gibi teknolojilere yer vereceği konusunda net bilgilerde elde edilmiş değil.

Kablosuz Klavyeler Devam Edecek Mi?

Patent görsellerinde başka bir detay olmasa da Magic Keyboard klavyesinin yeni modelinde Touch Bar desteğinin net bir şekilde görülmesi akıllara başka bir soru daha getiriyor. Yeni seri ile beraber akıllara gelen soru pil tüketimi. Magic Keyboard serileri kablosuz klavye serileri. Bu nedenle pil tüketimi oldukça önemli.

Eğer yeni seride LED şeritli bir dokunmatik panel kullanılırsa pil sorunu ile karşı karşıya kalınacağı düşünülüyor. Bunun için yeni klavye serisinde takılıp çıkarılabilir kablo kullanımının yer alacağı iddiası var. Fakat bu iddia patent görsellerinde yer almıyor. Bakalım Apple’ın yeni seri Magic Keyboard ürünlerinde gerçekten Touch Bar sistemi kullanacak mı? Ya da kullanılırsa pil seçimi nasıl olacak?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?