Apple macOS Big Sur Çıkış Tarihi Duyuruldu

0
166

macOS Big Sur, Apple’ın en geç sunduğu yazılımlardan biri olma yolunda ilerliyor. Aynı zamanda tanıtımı yapılan iOS 14, iPadOS 14 gibi yazılımlar çoktan kullanıma sunuldu ama yeni macOS sürümü bir türlü yayına sunulmamıştı.

Yeni beta sürümleri yayınlanmış olmasına rağmen, final sürümünün ne zaman geleceğini merakla bekliyorduk çünkü bir açıklama da yapılmamıştı. Yeni sürümün ne zaman geleceği konusunda beklenen açıklama ise Apple tarafından yapıldı.

macOS Big Sur Ne Zaman Geliyor?

Yeni Mac modellerinin tanıtımının hemen sonrasında yeni yazılım ne zaman yayınlanacağı konusunda da bilgilere yer verildi. Paylaşılan bilgilere göre yeni yazılım 12 Kasım tarihinde yayınlanacak.

12 Kasım tarihinde destekleyen tüm cihazlar yeni güncellemeyi almış olacak. Bunun yanında yeni modeller de zaten çıkışını macOS Big Sur sürümü ile yapacak. 13 inç MacBook Pro modeli, yeni Mac Mini ve yeni işlemcili MacBook Air modelinin yine son yazılımla sunulduğunu göreceğiz.

macOS Big Sur

Bunun dışında güncelleme alacak olan diğer modellere ise hemen aşağıda paylaşacağız. İşte güncelleme alacak olan tüm modeller;

  • Mac Pro 2013 ve daha yeni olan seriler
  • MacBook 2015 modeli ve daha yeni modeller
  • MacBook Air 2013 modeli ve daha yeni seriler
  • MacBook Pro 2013 modeli ve daha yeni seriler
  • iMac 2014 modeli ve daha üstü seriler
  • iMac Pro 2017 ve daha üstü olan seriler
  • Mac Mini 2014 ve daha yeni seriler

Tüm yenilikleriyle beraber desteklenen cihazlar için güncelleme dediğimiz gibi 12 Kasım itibariyle kullanıma açılacak. Aynı gün güncellemenin tamamlanmasını bekliyoruz. Beta sürecinde olan yeni sürümler için ise durum henüz net değil. Muhtemelen o sürümlerin yayınlanması da birkaç ayı bulacaktır.

Önceki İçerikM1 Yongalı Yeni Mac Mini Tanıtıldı – Özellikleri ve Fiyatı
Sonraki İçerik16 inç MacBook Pro Türkiye Fiyatlarına Zam Geldi
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?