Apple, M2 çip varyantlarını dokuz yeni Mac’te test ediyor!

0
52

Bloomberg’in son açıklamalarına göre Apple, geliştirici günlük kayıtlarına bakıldığında şirketin yeni nesil M2 çipinin birçok türevleri olacağı ve bunlar ile donatılarak yenilenmiş Mac’lerini test ettiği açıklandı. Hazırda yer alan M1 yongalarının arkasında duran dört farklı M2 yongasını kullanacak dokuz yeni Mac geliştiriliyor. İşte tüm detaylar…

Apple, standart M2 yongaları olarak bilinen M2 Pro, M2 Max ile M1 Ultra’nın halefi olarak bilinen cihazlar üzerinde çok fazla çalıştığını biliniyor. Cihazlar ise şunlar:

Apple’ın üzerinde çalıştığı cihazlar

  • 8 çekirdek CPU ve 10 çekirdekli GPU ile çalışan M2 çipe sahip Macbook Air.
  • M2 çipe sahip Mac mini ve M2 Pro çipe sahip bir versiyon.
  • M2 çipli başlangıç seviyeli 13 inç olan Macbook Pro.
  • M2 Pro ve M2 Max yongalarına ev sahipliği yapan 14 ve 16 inç Macbook Pro modelleri. M2 Max yongasına sahip 64 GB bellek barındırmasının yanı sıra 12 çekirdekli GPU ile 38 çekirdekli bir GPU yer alıyor.
  • Mac Studio’da kullanılmakta olan M1 Ultra’nın halefi olan bir Mac Pro.

Apple tüm bunların yanı sıra Mac mini’nin M1 Max sürümünü de test ediyor. Ancak Mac Studio’nun piyasada yer alacak olması bu makineyi gereksiz bir duruma düşürebilir. Bu bakımdan Mac mini yenilenerek geldiğinde Apple M2 ile M2 Pro yongalarına ev sahipliğinde kararlı olabilir.

Bloomberg açıklamalarında, dahili testlerin geliştirme sürecinde çok fazla önem taşıdığını ve bu makinelerin önümüzdeki aylarda piyasaya çıkabileceğini işaret etti. Yeni bir MacBook Air ile beraber güncellenerek gelen 13 inç Macbook Pro ve bir Mac Pro ile yeni Mac Mini hakkında çok fazla söylenti gündemde yer alıyor. Ancak bu yıl içerisinde 14 ve 16 inç MacBook Pro’nun yenilenecek olmasını ilk defa duyuyoruz.

Daha önceki söylentilere göre, MacBook Air ve düşük bütçeli MacBook Pro ile Mac Mini modelinin 2022 yılında çıkacak olması öne sürülüyordu. Bloomberg’de çok önceden en az iki Mac’in bu yıl geleceğini veya WWDC’de piyasada yer alacağını açıklamıştı.

Peki siz yeni çıkacak olan Mac’ler hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

Önceki İçerikiPhone 13 güncelleme sonrası el feneri çalışmıyor nasıl düzeltilir?
Sonraki İçerikiPhone cihaz değişimi hakkında merak edilenler

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?