Apple, M1 İşlemcili Yenilenmiş 13 İnç MacBook Pro Satmaya Başladı

0
228

Apple’ın yenilenmiş ürünlerin satışlarını yaptığını biliyoruz. Firma uzun süredir bu konuda çalışmalar yapıyor ve genelde yenilenmiş iPhone modellerini tekrar satışa çıkarıyor. Yenilenmiş iPhone modelleri, sıfır serilere göre biraz daha uyguna satılıyor. Dedik ya bu zamana kadar hep iPhone modellerinde yenileme çalışması yapıldığını gördük. Fakat bu sefer beklenmedik bir adım atıldı ve yenilenmiş 13 İnç MacBook Pro modelleri de satışa sunuldu.

Bu kez çok önemli bir fark var çünkü yenilenmiş olarak sunulan bilgisayar modelleri, Apple’ın Kasım ayında sunduğu M1 işlemcilerine sahip. Yani aslında yeni satışa çıkmış olan cihazlar.

İlginizi Çekebilir: Apple Yenilenmiş iPhone 11 Satışlarına Başladı

Yenilenmiş 13 İnç MacBook Pro Fiyatları Nasıl?

Zaten yeni sayılabilecek olan M1 işlemcili modeller için yapılan yenileme çalışması, belli seriler için geçerli. Şu an yenilenen modeller 8 GB RAM kullanılan ve M1 işlemcili olan modeller. Gümüş ve Uzay Grisi renk seçeneklerinin olduğu seriler, 256 GB SSD depolama alanına sahip olarak gözüküyor.

Şu an satışta olan modellerin özellikleri bunlar. Normal şartlar altında bu modellerin fiyatı ise 1299 dolar olarak biliniyor. Fakat yenilenmiş olan serilerin fiyatı 1099 dolar olarak gösterilmiş. 200 dolarlık bir indirim söz konusu. Ülkemizde değerlendirecek olsak 200 dolarlık indirim neredeyse 2 bin TL indirim anlamına geliyor.

Yenilenmiş 13 İnç MacBook Pro 

Fakat yenilenmiş 13 İnç MacBook Pro modeli için kötü haberimiz şu ki sadece ABD genelinde satışların yapılıyor olması. Yenilenmiş olan iPhone modelleri için de bu durum geçerli. Ülkemizde yenilenmiş olan ürünlerle ilgili bazı kararlar alındı ve açıkçası bu ürünler için yeni bir düzen getirildi.

Belki bu kararlardan sonra söz konusu Apple ürünlerini de ülkemizde görebilmemiz mümkün olur. Gelişmeleri takip edeceğiz. Yurt dışında almak isterseniz ise bu ürünleri yenilenmiş olarak alabilirsiniz. Daha hesaplı olacaktır. Bu arada merak edenler ya da yurt dışından almak isteyenler için yenilenmiş MacBook sayfasının linkini de buraya ekliyoruz.

Önceki İçerikKısa bir iPhone tarihi: Hangi iPhone ne zaman çıktı?
Sonraki İçerikYeni iMac için Renkler Sızdırıldı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?