Apple M1 İşlemcili Mac Modelleri için Microsoft 365 Geldi

0
125

Apple M1 işlemci, performans açısından çok iyi olan bir işlemci. Intel’in serilerinin çok önüne geçen başarılı işlemcinin tek sorunu ise çok yeni olması. Sektörde çok yeni bir işlemci olması nedeniyle henüz bu model için Apple’ın yeterli desteği almadığını biliyoruz.

Daha doğrusu işlemci yeni olduğu için uygulamaların uyum sorunu, programların sorunsuz çalışması için optimizasyon sorunu gibi sorunlar var. Fakat bu konuda da yavaş yavaş adımlar atılıyor.

Geliştiriciler ve firmalar yeni işlemciye destek vermek adına güncellemeler sunmaya başladı. Bunlardan birisi de Microsoft oldu.

Apple M1 için Microsoft 365 Yayında

Aslında yeni işlemci yayınlandığı zaman, yani yeni işlemcili Mac modelleri geldiği zaman bazı Office programları kullanılabiliyordu. Fakat bu programlarda optimizasyon sorunları ortaya çıkabiliyordu ve çok ciddi derecede performans sorunları yaşanıyordu.

Yani çalışan programda stabil çalışmıyordu. Şimdi yeni sürüm için yeni bir Microsoft 365 yayınlandı. Böylece sorun ortadan kalkmış oldu. M1 işlemci için tam uyumlu olarak hazırlanan yeni sürüm Outlook için de güncellemeler içeriyor ve artık Outlook için de tamamen sorunsuz bir kullanım sunuluyor.

Microsoft 365 içerisinde yer alan Excel, Word, PowerPint, OneNote ve Outlook yeni Mac modellerinde hiçbir sorun yaşanmadan çalıştığı gibi performans açısından da daha iyi bir deneyim sunacak.

Apple M1 için Microsoft 365

En basit örnek belgelerde ne kadar çok sekme açarsanız açın, performans konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamıyorsunuz. Ayrıca Rosetta 2 emülatörünün kullanılması zorunluluğu da ortadan kalmış oldu.

Bu konuda Microsoft tarafından yayınlanan uygulama sadece bir örneği oluşturuyor. Benzer şekilde geliştiricilerden ardı ardına güncelleme haberleri gelmeye devam edecektir.

M1 işlemci Apple için geçici değil de kalıcı olan işlemci. Yani bu seri yoluna M2 ve M3 olarak devam edecek. Haliyle Mac modellerini kaybetmek istemeyen geliştiriciler ve firmalar zorunlu olarak destek sunacak. Ama bugün ama yarın sonuçta Mac kitlesini isteyen uygulamaların yenilendiğini göreceğiz.

Önceki İçerikApple AirPods 3 için İlk Fiyat Bilgileri Ortaya Çıktı
Sonraki İçerikiOS 14.4 Beta 1 Yayınlandı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?