Apple Kendi Oyun Konsolunu Geliştiriyor

0

20 Nisan etkinliğinde gelen yeni Apple TV cihazından herkesin beklentisi yeni bir oyun deneyimi sunmasıydı. Belki de bir konsol olarak kullanılabilecek yeni Apple TV ürünlerinden söz edildi. Ürün tanıtıldı ve gerçekten oyun yönü açısından daha iyi bir cihaz gördük.

Fakat Apple TV tam olarak istenen oyun konsolu havasında değil. İşte tüm bunların ardından yeni bir iddia gündeme geldi. Yeni iddiaya göre Apple zaten bunun farkında ve özel bir oyun konsolu geliştirmeye başladı.

İlginizi Çekebilir: iPhone 13 Pro Max Daha Büyük Bir Akıllı Telefon mu Olacak?

Apple Oyun Konsolu Nasıl Olacak?

Kore temelli kaynaklardan gelen bilgilere göre yeni bir oyun konsolu tipi geliştiriliyor. İlk bilgilere göre ise bu konsol sanıldığı gibi PS4 ya da XBOX modelleri gibi olmayacak. Daha çok mobil seviyede bir konsol göreceğiz.

Mobilden kastımız da Nintendo Switch benzeri bir konsol gelecek olması. Demek oluyor ki taşınabilirliği yüksek ve kolay kurulum sunan bir konsol olacak.

Sunulacak olan bu konsolun içerisinde ise Apple M1 benzeri bir işlemci olacağı söyleniyor. Yani harici bir grafik birimi kullanılması yerine yonga içerisine entegre edilmiş olan bir grafik birimi kullanılacak.

Ama bu işlemcinin Apple M1 serisi işlemciler olmayacağı da söyleniyor. Yeni bir yonga setinin kullanılacağı biliniyor. Hatta ne A serisi ne de M serisine bulaşılacak.

Apple oyun konsolu

Bu sefer oyun odaklı bir cihaz için tamamen bağımsız olan bir işlemci modelinin geliştirilmesi durumu söz konusu olacak. İşin oyun desteği konusunda ise yine büyük firmalarla anlaşmalar durumu söz konusu.

Birçok ünlü oyun geliştiricisi firmanın, Apple’ın yeni oyun konsolu olacağı iddia edilen cihaza özgü oyunlar sunacağı söyleniyor.

Ama bu oyunların yapısı bildiğimiz konsol oyunları yapısında mı olacak belli değil. Şimdiden konuşulan ilk firmanın oyun devi Ubisoft olduğu söyleniyor. Cihaz ne zaman gelir ve ekstra bir kontrolcü ile mi çıkacak gibi sorular için de biraz daha resmi bilgiler görmek lazım. Apple’ın yapmış olduğu bir duyuru yok.

Önceki İçerikiPhone 13 Pro Max Daha Büyük Bir Akıllı Telefon mu Olacak?
Sonraki İçerik2021 MacBook Air Kaç Renkle Gelecek?  
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?