Apple Karma Gerçeklik Gözlüğü Benzersiz Olacak

0
71

Apple karma gerçeklik gözlüğü için daha iki gün kadar önce bir paylaşım yapmıştık. Ming Chi Kuo, iki ayrı cihaz geliştirildiği konusunda bilgi vermiş ve bu cihazların yapısının nasıl olacağını söylemişti.

Bu cihazlardan ilkinin ise karma gerçeklik gözlüğü olacağı da duyurulmuştu. İşte şimdi karma gerçeklik gözlüğü için kullanılacak olan sistem ortaya çıktı. Yine gözlüğün yapısının nasıl olacağı konusunda bilgiler var.

İlginizi Çekebilir: iOS 14.4.1 Yayınlandı! Nasıl Değişimler Oldu?

Apple Karma Gerçeklik Gözlüğü, 15 Farklı Kamera ile Gelecek

Yeni gözlük için önce karma gerçeklik kavramını anlamak gerekiyor. Bu kavram, artırılmış gerçeklik ile sanal gerçeklik teknolojisinin bir arada kullanıldığını ifade ediyor. Nasıl farkları olacağını ve sistemin nasıl çalışacağı Apple’ın tanıtımı sonrasında netleşecek.

Fakat söylenene göre Apple bunu sağlamak için toplamda 15 kameralık bir modül sunacak. 15 kameranın kullanıldığı modülde, 8 kameranın da tamamen artırılmış gerçeklik için ayrılacağı ve bunun için videolar çekiminde kullanılacağı söyleniyor.

Ming Chi Kuo’nun bilgilerine göre bir modülde de sanallaştırma için kullanım yapılacak. Nesnelerin doğru yerleşimi için bir çalışma yapılmış olacak. Geri kalan modüller için söylenen ise biyometrik sanallaştırma sistemi. Şimdi biyometrik sanallaştırmanın tam olarak ne olacağı konusunda bir bilgimiz yok.

Apple Karma Gerçeklik Gözlüğü

Apple’ın yeni bir şey deneyeceği ve bunun daha önce artırılmış gerçeklik başlıklarında olmayan bir sistem olduğu söyleniyor. Fakat ne sağlayacak ya da modüller nasıl çalışacak bilen yok. Zaten böyle bir ürün için bazı teknolojileri önceden bilmek çok mümkün değil.

Bunun dışında cihazın 2 ekranı olacağını ve 8K görüntü sunulacağını da önceki paylaşımlardan biliyoruz. Sadece sadece bu sistemleri toplasanız bile Apple karma gerçeklik gözlüğü, yüksek bir satış fiyatı ile karşımıza çıkacak demek oluyor.

Yani bu teknolojileri öyle 400-500 dolara sunmak çok mümkün değil. Muhtemelen fiyat konusunda söylentiler doğru. Söylentilerde cihazın fiyatının çok yüksek olacağı ve iPhone modellerini geri planda bırakacağı iddia edilmişti. Bunun doğru olacağı görüşü yoğunlaşmaya başladı.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?