Apple Kablosuz Şarj Teknolojisine Hazır

0
86

Daha önce hiçbir akıllı telefon modelinde kablosuz şarj teknolojisini tercih etmeyen Apple’ın kablosuz şarj teknolojisinde geride kalması markanın yeni seri akıllı telefonlarında artık bu tip teknolojilere yer vereceğinin düşünülmesine neden olmuştu.

Apple’ın artık kablosuz şarj teknolojisine geçiş yapacağının düşüncesinin neredeyse kesinlik kazanması ile beraber ilk olarak iPhone 8 akıllı telefonlarında bu teknolojilere adım atılacağı belirtilmişti. Beklentiler bu yönde olsa ve ünlü analist Kuo tarafından da bu yönde açıklamalar yapılmış olsa da Apple’ı bir türlü yeni seri akıllı telefonlarında yer alacak olan kablosuz şarj teknolojilerini doğrulamamıştı.

Beklenen Adım Sonunda Geldi

Acaba iPhone 7 serisinde olduğu gibi bu seride de yine kablosuz şarj teknolojileri bir iddia olarak mı kalacak derken sonunda Apple’dan ciddi hamleler gelmeye başladı. Hatta son gelen haber ile beraber Apple’ın neredeyse kablosuz şarj teknolojilerini doğruladığını bile söylemek yanlış olmaz. Peki nedir bu gelişme? Nasıl oldu da bir anda Apple’ın kablosuz şarj teknolojileri resmiyet kazanmaya başladı?

kablosuz şarj

Beklenen teknolojinin bu kadar öne çıkması ve resmiyet kazanmasının ana nedeni Apple’ın Qi standartlarını belirleyen kablosuz güç konsorsiyumu için yeni üyelik alması oldu. Apple’ın kablosuz güç teknolojileri için böyle bir üyelik alması bir nevi Apple’ın bu alanda iddiaları da doğruladığı yorumu da yapıldı. Üstelik teknoloji devi söz konusu üyeliği kabul edince gerçekten netlik kazandı.

Kesin Olarak Kablosuz Şarj Teknolojileri Görebileceğiz

Tüm bu adımlardan sonra Apple’ın da iddiaları kabul etmesi ile beraber artık kesin olarak yeni teknolojiye geçiş yapması bekleniyor. Kablosuz şarj teknolojisinin hızlı şarj desteğinin bile olması beklenirken söz konusu teknolojinin akıllı telefonlarla beraber tanıtılacağı ve beklenen tüm özelliklerinde bu şekilde ortaya çıkacağı da belirtiliyor. Bakalım teknoloji devinin yeni seri kablosuz şarj teknolojisi ne kadar yenilikçi bir teknoloji olacak ve neler değiştirecek?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?