Apple Kablosuz Şarj sistemini Değiştiriyor

0
102

Kablosuz şarj teknolojisi yavaş yavaş standartlaşmaya başlayan bir teknoloji. Özellikle son yıllarda birçok marka amiral gemisi akıllı telefonların dışında orta segment akıllı telefonlarında da kablosuz şarj sunulduğunu görmek mümkün oluyor. Apple’da kablosuz şarj konusunda yeni teknolojiye ayak uyduran markalardan bir tanesi. Her ne kadar geç olsa da iPhone 8 ve iPhone X sonrasında Apple’ın kablosuz şarja geçiş yaptığı görüldü. Hatta bir de AirPower cihazı tanıtılmış ve yeni bir kablosuz şarj standı ortaya çıkmıştı. Geç de olsa yeni teknolojiye adım atan Apple’ın, şimdi ise çok daha farklı planlarının olduğu ortaya çıktı. Bu kez markanın kablosuz şarj teknolojisini geliştirdiği görülecek.

Apple Kablosuz Şarj Nasıl Değişecek?

Elde edilen son raporlara göre 2018 iPhone modellerinin hepsi için olmasa da en az bir model için özel bir sisteme geçiş yapılacak. İddialara göre Apple, akıllı telefonların çok daha hızlı şarj olması için FPC yerine bakır bobin kullanacak. Biraz daha fazla alan istemesine rağmen yeni sistemin, telefonları çok daha hızlı bir şekilde şarj ettiğini göreceğiz.

Apple kablosuz şarj

Daha az ısınma yaşanacağı için çok daha performanslı bir kablosuz şarj sunacak olan yeni sistemin hangi modeller için geçerli olacağını ise bilemiyoruz. Apple Kablosuz Şarj için tanıtımda özel açıklamalar yapacaktır. Yeni sistemin ayrıcalıklarını tam olarak öğrenmek için bu açıklamaları beklemek gerekiyor.

AirPower Ne Durumda?

Yeni sistemle beraber Apple Kablosuz Şarj stantları da bir kez daha gündeme gelecek. Bakır bobin ile sunulan sisteminde yine AirPower destekli olması bekleniyor. Bu kısımda herhangi bir değişiklik söz konusu olmayacak. Fakat ürünün hala ne zaman satışa çıkacağı bilinmiyor. Beklenti serinin Eylül tanıtımından sonra yeni modellerle beraber satışa çıkacağı yönünde. Fakat 1 senedir bekliyoruz ve hala kesin verilmiş bir tarih söz konusu değil. Muhtemelen Eylül ayında satışlar başlamış olacak.

İLGİLİ HABER:  Dijital Türkiye Nedir? E-Devlet Sisteminden Farkı Ne?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?