Apple iPhone pil, ekran ve cihaz değişimi ücretleri (2020 Güncel)

5
5005

iPhone’unuz mu bozuldu? Garanti kapsamında mıydı? Ekran mı kırıldı_ Pil mi değişecek?

iPhone tamirini yetkili servislerde yaptırmak garanti kapsamında olmayan cihazlar için oldukça pahalı bir işlemdir. Apple firmasının tamir işleyişini bilmek önemlidir. Çünkü Apple’ın hiç de esnek olmayan bir çalışma şekli var. Örneğin pili değiştirmek istiyorsunuz. Ama ekranda ufak bir çatlak var. Apple yetkili servisi önce ekranı değiştirir. Sizden bunun ücretini peşin alır. Sonra pili değiştirir. Bu örnek gibi daha birçok istisnai durum olabilir. Bu yüzden Apple yetkili servisi ile iletişime geçerken net bilgiler almanız önemlidir.

Apple yetkili servis fiyatları 2020 yılında çok değişmedi. Güncel fiyatları konumuza ekledik.

 

iPhone ekran değişim ücretleri 2020

iPhone’unuzun ekranı kırıldıysa, çatladıysa veya kullanıcı hatasından dolayı bir sorunla karşılaştıysanız ekran değişimi Apple yetkili servisleri tarafından yapılır. Ekran değişimi ücretlidir. Ücretler de Mart 2020 itibarıyla aşağıdaki gibiidir:

Mart 2020 iPhone ekran değişimi ücretleri

iPhone cihaz değişim ücretleri 2020

Diğer hasar: Cihaz değişimi yapılırsa bu fiyat üzerinden yapılır. Ayrıca garanti kapsamında olmayan bir sorun da bu kapsamda tamir edilebilir.

iPhone’unuzda ekran, pil haricinde başka sorunlar varsa (anakart sorunu, wi-fi vb..) Apple yetkili servisleri muhtemelen cihazınızı değiştirecektir. Cihazdaki sorun kullanıcı kaynaklı ise sizden ücret talep edilecektir. Mart 2020 itibarıyla Apple cihaz değişimleri için aşağıdaki ücretleri talep ediyor:

 

iPhone pil / batarya değişimi ücretleri – 2020

Piyasada bulunan iPhone pillerinin tamamına yakını orjinal değil. Apple orjinal iPhone pilini piyasaya satmıyor. Özel servisler çoğunlukla swap cihazları sökerek bu pilleri elde ediyorlar. Pil konusunda cihazınız garanti kapsamı dışında olsa dahi yetkili servislerde değişim yaptırmanızı tavsiye ederiz.

iPhone pil değişim fiyatları 2020

Not: 

iPhone’unuzun pil sağlığı %85’in altındaysa ve 500 şarj döngüsünden daha az şarj ettiyseniz, iPhone’unuzun pili garanti kapsamında ücretsiz değiştirilir. Cihazınızı kendiniz servise götürürseniz, yoğunluğa bağlı olmakla birlikte- 30 dk içinde birçok yetkili servis pili değiştirmektedir. Kargo ile gönderirseniz süreç oldukça uzayacaktır.

İLGİLİ HABER:  iOS İçin Pixelmator'a Güncelleme

5 YORUMLAR

  1. kullandığım iphone 6 telefonumun bataryası değişmesine rağmen sürekli ısınıyor. ve telefonda sürekli donmalar takılmalar yaşanıyor. tamamen cihaz değişimini nasıl yaparlar

  2. Selamlar,

    gecen hafta iPhone x sıvı teması sebebı ıle ızmırde zentech fırmasına verdım cıhaz degısımı yapılacak 5300 odedım. apple onarım merkezınde suan.
    duyduguma gore fıyatlarda guncelleme olabılırmıs bu sıralar. sızn bılgınız varmı?
    fıyatların artması veya azalması gıbı bır durum soz konusumu yakın zamanda?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?