Apple iPhone X Videoları Paylaşmaya Devam Ediyor

0
46

iPhone X akıllı telefonlarının tanıtımı sonrasında, yeni modelin diğer serilerden ayrılan özellikleri üzerinde sıkça durulmaya başlandı. Aradan çok uzun bir süre geçmesine karşın, satışlarını yükseltmek adına, Apple’ın bu alanda çalışmaları ise devam ediyor. En son geçtiğimiz hafta markanın oldukça eğlenceli bir iPhone X videosu yayınladığını ve yeni reklam filmiyle epey bir ses getirdiğini görmüştük.

Hatta reklam filminin bu kadar çok konuşulmasının nedeni, iPhone X bildirim menüsünde ortaya çıkan iOS 11 hatası olmuştu. Hala konuşulan hatayı gündeme getiren reklam filminin hemen bir hafta sonrasında ise yeni tip reklam videolarına devam edildi. Hemen yeni videonun detaylarına geçelim.

iPhone X ile Face ID ve Apple Pay Uyumu

Yayınlanan yeni video yine Face ID sistemi üzerine odaklanıyor. Ancak bu kez Face ID’nin bambaşka bir yeteneğinden söz edildiğini görüyoruz. Paylaşılan bu yeni videoyla beraber sadece Face ID ve Apple Pay kullanılarak ne kadar kolay alışveriş yapıldığı vurgulanıyor. Kısa süre önce yayınlanan Face ID ile kilit açma reklam filmi kadar eğlenceli olduğu görülen yeni reklam filminde en çok dikkat çeken detay ise süre.

Düşen satış rakamlarından sonra Apple’ın burada bir strateji değişikliğine gittiğini görüyoruz. Daha önce 35-40 saniye ya da 15 saniye olarak yayınlanan reklam filmleri, son iki reklamdır 1:08 gibi bir süreye çıkarılmış durumda.

Bu da Apple’ın reklam politikasında yaşanan değişiklikleri işaret ediyor. Hemen hemen her hafta yeni reklam videosu beklediğimiz Apple’ın söz konusu yeni reklamını da haberimize ekliyoruz.

İlginizi Çekebilir: Apple, iOS 11 Siri Açığı için Açıklama Yayınladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?