Apple iPhone Kameralarını Değiştiriyor

0
651

Apple, yeni iPhone modellerinde kameralara odaklanacak gibi duruyor. Bu zamanda kadar gelen paylaşımlarda iPhone 12 akıllı telefonlarında 4 arka kameranın kullanılmasının söz konusu olabileceği söyleniyor. Sadece kamera sayısında değil, kamera nitelikleri kısmında da değişiklikler olması söz konusu olacak. Firmanın son yaptığı yatırım bunu kanıtlıyor. Spectral Edge isimli bir firmayı satın alan Apple, bu konuda çalışmalarına şimdiden başlamış gibi gözüküyor.

Apple Kameralar Üzerine Araştırma Yapacak

Spectral Edge adı verilen firmanın satın alınması önemli. Öyle ki bu firmanın kameralar üzerine kalitesini arttırmak adına çalışmalar yaptığı biliniyor. Daha önce bu konuda araştırmalar yapan firmanın, son olarak standart bir objektif ile kızılötesi objektifleri üzerinde çalışma yürüttüğü ortaya çıktı.

Bu çalışma sonrasında kızılötesi objektiflerle çekilmiş olan fotoğrafların çok daha net fotoğraflar olduğu kanısına varılmıştı. İki objektifle de çekilen fotoğraflar yayınlanmış ve araştırma sonuçları duyurulmuştu. Apple’ın firmayı satın almasının ana nedeni de bu gibi gözüküyor. Bir yandan kameralar için yeni teknolojiler üzerinde çalışılacak bir yandan ise firma bu konuda yeni bir AR-GE potansiyeline sahip olacak.

Spectral Edge

Apple’ın ilk yatırımı da bu değil. Firmanın sırf bu şekilde çalışmalar için ayırmış olduğu 5.3 milyar dolar değerinde bir fon bulunuyor. Benzeri çalışmaların yapılmaya devam etmesi bekleniyor. Özellikle kamera ve ekran teknolojileri konusunda yeni ortaklıklara imza atılabileceği gibi yeni yatırımlar da ne çıkarılabilir. Bunun meyvelerinin yeni iPhone akıllı telefonlarında kullanılması bekleniyor.

iPhone 12 akıllı telefonlarında Spectral Edge’nin yapmış olduğu çalışmalar sonrasında geliştirilen teknolojilere yer verilip verilmeyeceği ise net değil. Ayrıca Apple şimdilik satın almanın ne kadar fiyatla gerçekleştirildiği konusunda da bir açıklama yapmadı.

Önceki İçerikiOS 13.3 İletişim Kontrolünde Açık Çıktı
Sonraki İçerikiPhone ve iPad’de Videolar Nasıl Düzenlenir?
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?