Apple, iPhone 7’nin Üretimine Daha Erken Başlayacak

1
77

Apple, bir önceki model olan iPhone 6S’e göre, iPhone 7‘nin üretimine yaklaşık olarak 1 ay daha erken başlayacak. Apple’ın Foxconn ve Pegatron’a üretime daha erken başlamaları için talepte bulunması ise farklı şekillerde yorumlanıyor. Bazı sızıntılara göre Apple, iPhone 7’de yapacağı tasarımsal değişiklikten dolayı üreticilerin iPhone 7’nin montajında zorlanacağı ve bu sebepten dolayı da üretime daha erken başlanacağı söyleniyor.

Bazı farklı sızıntılara göre ise, Apple’ın geçtiğimiz senelerde yaşadığı tedarik sorununu bu kez yaşamak istememesinden dolayı üretime erken başlanmasını istiyor. Ancak bu konuda tasarımsal değişik dediğimizde bu değişikliğin sadece iPhone’un dış kasasında olmasını beklemiyoruz.

Belki de üreticiler iPhone 7‘ye A10 işlemciyi, 3GB Ram‘i ve Çift kamerayı yerleştirirken sorunlar yaşayabileceği için üretim süresi daha uzun tutuluyor olabilir. Açıkçası Apple Uzmanı olarak bizim bu konudaki yorumumuz, Apple’ın tedarik sorunu yaşamak istememesi.

Çünkü daha önceleri gelen sızıntılara göre, iPhone 7 tasarımsal olarak iPhone 6S modeline oldukça benzeyecek. Sadece 5.5inçlik ekrana sahip olan iPhone 7 Plus ya da iPhone 7 Pro modellerinin üretimi konusunda sorunlar yaşanabilir.

Bir diğer sorun ise 3.5mmlik kulaklık girişinin iPhone 7’den çıkarılacak olması. İlk kez böyle bir girişimde bulunacak olan Apple, üretim konusunda bu aşamada da sorunlar yaşayabilir.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 Uçak Modu Sorunu Kafaları Karıştırdı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?