Apple, iPhone 7’de 16 GB Kapasiteden Vazgeçecek

0
96

Apple’ın bugüne kadar en çok eleştirilen yönlerinden birisi hafıza kapasitesini çok kısıtlı tutmasıydı. iPhone 6S modelinde bile telefonda 4K video çekebilme özelliğinin olmasına karşın, 16 GB dahili hafızaya sahip modellerinde bu özellik neredeyse hiç kullanılamıyor. Çünkü 4K video demek çok büyük kapasiteler anlamına geliyor. Ancak, IHS Teknoloji Pazar Araştırma Direktörü Kevin Wang, resmi Weibo hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarında iPhone 7’nin 32 GB dahili hafıza ile geleceğini duyurdu.

iPhone 7’nin başlangıç modelinde en az 2 GB ram kapasitesi ve 32 GB dahili hafızaya yer verileceğinden bahseden Wang, Apple hayranlarını bir kez daha sevindirmiş oldu. Ancak Apple, 32 GB’lık modeli getirdiğine göre acaba bu kez de 64 GB’lık modelden mi vazgeçecek soruları piyasaya çıkmadı değil.

iphone 7 16 gb

Daha önce iPhone 6S modelinde 16 GB dahili hafızaya sahip olan modelleri ile 64 GB dahili hafızaya sahip olan modelleri arasında fiyat açısından bir uçurum vardı diyebiliriz. Apple’ın iPhone 7’de de benzer bir yol izleyebileceği düşünülüyor.

iPhone 7 Plus modelinin ise 3 GB ram kapasitene sahip olacağı ve ayrıca 256 GB dahili hafıza seçeneğinin de olacağı söyleniyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 Kulaklık Sorunu Çözüldü Mü?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?