iPhone 6c Yine Gündemde

0
1357

Apple’ın gelecek nesil iPhone’ları 6s ve 6s Plus’la birlikte tanıtılması beklenen iPhone 6c için Eylül ayına yaklaşıldıkça hakkında söylenenlerle gündeme daha sık gelmeye başladı. Her şeye rağmen iPhone 6c’nin belirsizliğini koruduğunu belirtelim.

Apple geçen yıl ekran boyutlarını arttırdı ve iPhone 5c için bir yenileme yapmadı. Apple’ın büyük ekranlı iPhone 6’sı ilgi odağı olsa da küçük ekranlı iPhone tutkunları için 4 inçlik bir iPhone adına pek çok spekülasyon ortaya atıldı. Çin’den gelen bir rapor Apple’ın Kasım ayında iPhone 6c‘yi piyasaya süreceğini belirtiyor.

Bu konuda henüz net bir fikir oluşmuş değil. Yeni rapor Apple’ın tedarikçilerini Kasım ayında 4 inçlik bir iPhone modeli için hazırladığını ileri sürüyor. Çinli raporlar her zaman tutarsız iddialar ortaya atmış olsalar da yayımlanan bu rapor pekte hayali değil. Digitimes’da Mart ayından bu yana yayımladığı raporlarda benzer şeyleri dillendiriyor.

Madalyonun diğer tarafında ise saygın KGI analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın 4 inçlik bir iPhone için hazırlık yaptığını ama 2016 yılında lanse edileceğini belirtiyor. Digitimes’da bir iPhone 6c modelinin 2016 yılının ikinci çeyreğinde geleceğine dair bazı iddialarda bulunmuştu.

Apple’ın yeni amiral gemisi olacak olan iPhone sürümü, iPhone 6s‘e kıyasla ortaya atılan bu iddiaların hepsi aslında çokta önemli değil. Hemen hemen herkes iPhone 6’ya odaklanmış durumda ve Apple’da yenilikleri ile iPhone 6s için artık son hazırlıklarını yapıyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?