Apple iPhone 6 Serisi İçin Beklenen Açıklamayı Yaptı

2
73

Geçtiğimiz günlerde Apple bir önceki akıllı telefon serisi olan iPhone 6 serisi için yeni attığı adımlar ile gündeme gelmişti. Zira marka yaptığı açıklamada iPhone 6 serisi için özel bir tamir programı başlattığını duyurmuştu. İlk olarak telefonların dokunmatik ekranları için başlatılan tamir programının hemen sonrasında Apple yeni bir tamir programı daha başlattı. iPhone 6 ekranlarında değişim için başlatılan tamir programının ücretli olmasının eleştiriler alması nedeniyle yeni tamir programını ücretsiz olarak tasarlamıştı. Bu kez yapılan tamir programları için ise iPhone 6’nın pil değişimine gideceği belirtilmişti.

Pil Değişimleri Giderek Atmaya Başladı

Apple’ın yeni tamir programıyla beraber pil değişimi için başvuran kullanıcı sayılarının sürekli olarak artmaya başladığını da söylemek gerekiyor. Özellikle Apple’ın telefon pil kontrol sistemini devreye sokmasıyla beraber Apple’ın iPhone 6 serisinde bu sorunun bir hayli fazla yaşanan bir sorun olduğu ortaya çıktı.

iPhone-6-pil-sorunu

Zira yapılan başvuruların sayısı her geçen gün artış göstermeye başladı. Yaşanan sorunlar sonrasında cihazın sürekli olarak yeniden başlatılması ve açılmaması sonrasında ise Apple merak edilen konu hakkında bir açıklama yayınladı. Apple tarafından yayınlanan açıklama ile beraber sorunun neden kaynaklandığı da net bir şekilde ortaya çıkmış oldu. Zira ilk ağızdan açıklama gelmesi durumu da tam anlamıyla netleştirdi.

Apple’ın Açıklaması Gecikmedi

Pil konusunda yaşanan sorun sonrasında Apple’ın tamir programı için başlattığı yeni çalışmanın sonrasında beklenen açıklama geldi. Pil değişimi konusunda Apple tarafından yapılan açıklamada ise pillerin çok ilginç bir sebep yüzünden böyle bir sorunla karşı karşıya kaldığı ortaya çıktı.

Zira yaşanan sorun Apple’a göre üretim aşamasında üretim bölgesinde yer alan havanın pillere temas etmesi olarak gösterildi. Şimdiye kadar yapılmış olan en ilginç açıklamalardan biri şeklinde değerlendirilen pil açıklamasının ardından Apple, pil değişimlerine de devam edeceğini belirtti. Pillerin sürekli olarak çok kısa bir süre içerisinde bitiyor olması ve bunun dışında ani kapanmaların yaşanmasıyla beraber Apple’ın başka serilerde de benzeri sorunların ortaya çıkıp çıkmayacağı merak konusu oldu. Sonuçta aynı ortamda üretilen pillerden bahsediyoruz.

İLGİLİ HABER:  Apple Store İnceleme ve Puan Bölümü Kaldırıldı

2 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?