Apple iPhone 6 Kullanıcılarına Pil Sorgulaması Getirdi

0
378

Akıllı telefon devleri son dönemde birçok olumsuzlukla karşı karşıya kalmaya başladı. Özellikle telefonların bir bir alev almasına neden olan batarya sorunları akıllı telefon devlerinin bile sorun yaşamasına neden olmuştu.  Yaşan sorunlar son olarak ise teknoloji devi Samsung ile gündeme geldi. Yeni seri olarak piyasaya sürülen Note  7 serisinde yanma sorunlarına neden olan batarya hataları tüm markaların bu konuda daha dikkatli davranmasına neden olmuştu. Tüm bu gelişmelerden sonra benzeri bir hata haberi daha Apple tarafından geldi. Her ne kadar Note 7 sonrasında ekstra önlemler alınsa da eski seri iPhone 6 akıllı telefonlarında da pillerin sorun vereye başladığı ve telefonların sürekli olarak kendisini yeniden başlattığı da haberleri de gelmeye başladı. Apple ise tüm bu sorunlar sonrasında iPhone 6 serisi için yeni bir tamir programı da başlattı.

Sorgu ekraranına ulaşmak için tıklayın.

Hasarlı Piller Ücretsiz Değiştirilecek

Yeni başlatılan pil onarım çalışmasıyla beraber Apple’ın iPhone 6 serisinde sorun yaratan pilleri de ücretsiz değiştireceği de açıklanmıştı. Şimdi ise geçtiğimiz günlerde sorun yaşaya kullanıcıların tespit edilmesi için Apple yeni bir kontrol programı başlattı.

iPhone-6-pil-değişimi

Kullanıcıların belirtilen sayfalar üzerinden artık pil kontrolü yapabilecekleri de açıklandı. Yapılan bu açıklama beraber Apple’ın arızalı cihazları da doğrudan tespit edeceği düşünülüyor.

Pil Kontrol Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Pil kontrol sistemini nasıl çalıştığını da hemen belirtelim. Bunun için öncelikle Apple’ın kontrol için oluşturduğu sayfaya girmeniz gerekiyor.  Bu sayfa üzerinden ise telefon pil durumunu kontrol etmek için iPhone 6 serisi akıllı telefonunuzun IMEI numarasına ihtiyacınız oluyor. IMEI numaranızı gerekli alana girdikten sonra doğudan Apple telefonun pil durumunu veri tabanından kontrol ediyor. Apple’ın yaptığı bu kontrol sonrasında ise eğer telefonunuz arızalı listesinde yer alıyorsa Apple hemen size başvurabileceğiniz servislerinde listesini gösteriyor. Böylelikle tüm hasarlı pilleri onaracağı düşünülen Apple’ın benzeri bir uygulamayı devam ettirip ettirmeyeceği ise henüz belli değil. Zira markanın diğer seri içinde benzeri bir çalışma yapması bekleniyor.

İLGİLİ HABER:  Apple 'iPhone 6 İle Çekildi' Galerisine Beş Yeni Video Ekledi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?