Apple, iPhone 12 Gece Modu için Çok Güzel Bir Rehber Video Yayınladı

0
260

Apple, iPhone 12 serisi akıllı telefonlarında çok başarılı bir gece modu özelliği sundu. Gece modu seri için sürpriz değildi ama özellikle Pro modellerinde çok başarılı çekim kalitesinin elde edildiğini gördük.

Hele bir de iPhone 12 Pro Max modelini düşündüğümüz zaman söz konusu akıllı telefonların, geniş lenslerle beraber daha fazla ışığı topladığını ve daha iyi gece çekimleri sunduğunu görüyoruz.

Böyle iyi bir iş sunmasıyla beraber Apple’ın bu işi öne çıkarması da beklenirdi. Yani telefonun gece modu için daha fazla tanıtım ve daha fazla rehber.

Bu şekilde seride nasıl bir gece çekim kalitesi olduğu konusunda kullanıcılara daha fazla örnek gösterilebilecek ve Apple da daha fazla satış elde edecek. İşte bu noktada genelde kısa reklamlar paylaşıldığını görüyoruz.

Kısa videolar genelde telefon iyi çekiyor mu çekmiyor mu bunu göstermek üzerine oluyor. Fakat bu kez biraz daha farklı bir video geldi. Bu sefer daha uzun ve amacı biraz daha farklı bir video.

İlginizi Çekebilir: Instagram Hata Mesajlarını Neden Gösterdi? Düzeldi mi?

iPhone 12 Gece Modu için Yeni Rehber

Firma resmi YouTube kanalı üzerinden yeni bir rehber video yayınladı. 8 dakikanın biraz üzerinde olan videoda, son seri akıllı telefonlarla gece çekimlerinin ne kadar başarılı olduğu gösteriliyor. Bir Apple çalışanı ve iddialı bir fotoğrafçıyla beraber paylaşılan videoda, gece çekim özelliği için ipuçları da verilmekte.

Hangi açıdan fotoğraf çekilirse nasıl olur ve gece çekimlerinde ışık kaynağı ne kadar etkili gibi soruların cevapları alınabiliyor. Biraz detaya inildiği zaman şunu görüyoruz ki 12 serisi gerçekten bu konuda çok başarılı bir seri.

Öyle ucuz akıllı telefonlar değil ama buna değer diyebileceğimiz fotoğraf kalitesi olduğunu görüyoruz. Ayrıca bir yandan da sunulan modların ne kadar gelişmiş olduğunu ve ne kadar detaylı videolar hazırlanabildiğini de görebiliyoruz.

Gece modu için paylaşılan videoyu baştan sona izlemenizi tavsiye ediyorum. 8 dakikanın biraz üzerinde olan videoyu hemen yukarı ekliyor olacağım. Bazı şeyleri yazıyla anlatmak zor. 🙂 Bunun için videoyu izlediğiniz zaman demek istediklerimi daha iyi anlayacağınıza eminim.

Önceki İçerikApple’ın MacBook Planları Ortaya Çıktı
Sonraki İçerikiPhone 11 kablosuz bağlantı (Wi-fi ) kopma sorunu nasıl çözülür?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?