Apple iPad Mini 6 İddialı Bir Ekranla Gelebilir

0
103

Apple’ın en ünlü serilerinden biri olan iPad, son iki nesildir büyük değişikliklere adım atıyor. Tasarımsal anlamda yapılan değişiklikler zaten bizi tatmin etmişken, ekran kısmında da değişiklikler yapıldı teknik özellikler kısmında da. Bu değişimin ise tüm serilere uygulanması zaman alıyor. Sadece Pro değil diğer modeller için de değişim rüzgarları esiyor. Bu değişimin mini serisine aktarılması beklenen model ise Apple iPad Mini 6 olacak.

Yeni tablet modeli için sızdırılan özellikler, beklenen iddianın mini serisine de aktarılacağını gösteriyor. Ekran boyutu ve teknolojisi konusunda gelen bilgiler ise daha çok dikkat çekiyor.

İlginizi Çekebilir: iOS 15 Tüm Özellikleri ve Yenilikleri

Apple iPad Mini 6 Özellikleri için Son Bilgiler Neler?

Yeni tablet serisinde yer alması beklenen özellikler içerisinde ilk dikkat çeken kısım ekran özellikleri olacak. DSCC CEO’su tarafından ortaya atılan bilgilere göre seride 8.3 inç ekran boyutu bulunacak. Zaten 8.5 ile 9.2 inç arasında bir ekran boyutu bekleniyordu.

Haliyle gelen bilgi bir nevi ekran boyutu konusunda beklentileri karşılayan bir bilgi. Diğer taraftan ekran kısmında da yine tercihin mini LED teknolojisinden yana olduğu söylenmekte. Buradaki OLED beklentisi karşılanacak mı karşılanmayacak mı göreceğiz.

Ekran dışında tasarım konusunda da iPad Air modellerini yansıtan bir tablet bekleniyor. Apple iPad Mini 6 ile beraber düz kenarlar, Touch ID sensörlerin olmadığı yeni ince çerçeveler gibi düzenlemeler olacak deniyor. Bu da seriye tasarımsal olarak bir dokunuş gerçekleştirileceğini gösteriyor.

Apple iPad Mini 6

Son bilgi ise Apple iPad Mini 6 modelinde yer alacak iddia edilen Touch ID konusunda. Ön kısımda çerçeve üzerinde yer alan bir sensör olmayacak deniyor ama sensörün yan kısma taşınacağı söyleniyor. Yani Touch ID yine cihazda yer alacak. Ama bu sefer önde değil de yanda olacak ve tasarım biraz daha desteklenmiş olacak gibi bir bilgi var.

Olur da mini serisinde de tüm bu bilgiler doğrulanacak olursa, değişim Mini modellerinde de kendisini gösterecek anlamış olduk. İşlemci ve teknik verilerin de yeni seri olması Mini modelini tercih edenlerin sayısını arttıracaktır. Zaten bu model diğer versiyonlara göre biraz daha ucuz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?