Apple iOS Geliştiricileri için Yeni Şartlarını Açıkladı

0
55

Apple’ın geliştiricilere en çok önemi veren firmalar arasında yer alıyor. Teknoloji devi akıllı telefonlarında ve tabletlerinde yer alan uygulamaların sayısını arttırabilmek için sürekli olarak geliştiricilere yatırımlar yapmayı da bir politika olarak belirlemiş şirketler arasında geliyor. Fakat buna karşın iOS işletim sisteminin her yönden diğer mobil işletim sistemlerine göre çok daha kapalı bir yapısı olduğunu söylemek gerekiyor. Bu durumda Apple’ın geliştiricilerden çok daha katı şartlar istemesine neden oluyor. Özellikle son dönemde bu konuda çok daha önemli adımlar atıldı ve önemli sınırlamalar getirildi. Benzeri bir kararda dün açıklandı.

iOS 11 SDK Zorunluluğu Açıklandı

Geçtiğimiz günlerde bu konuda ilk sınırlama iPhone X akıllı telefonları üzerinden getirilmişti. Geliştiricilerin iPhone X akıllı telefonlarına uygun olarak uygulamalar geliştirmesi gerektiğinin üzerinde durulmuştu. Apple, çentik alanı uyumunu da bu şekilde geliştiriciler açısından öne çıkarmıştı. Şimdi ise yeni kararlar açıklandı.

iOS 11 SDK

Bu kararlara göre Temmuz ayından sonra geliştiricilerin iOS 11 SDK paketini kullanmaları zorunlu olacak. Bundan sonraki tüm uygulama güncellemelerinde iOS 11 SDK kullanımına yer verileceği ve bu şekilde yeni nesil işletim sistemlerine tam anlamıyla geçiş yapılacağı belirtiliyor.

iOS 11 SDK kullanımının dışında, Temmuz ayından sonra uygulama güncellemelerinde iPhone X uyumunun da olmasının tam anlamıyla zorunlu olacağını ekleyelim. Muhtemelen yeni gelecek olan iPhone modellerinde de iPhone X akıllı telefonlarına benzer bir yapı kullanılacak ve Apple bunun için şimdiden geliştiricilerin uygulamaları hazırlamasını istiyor. Dediğimiz gibi tüm bu yeni kararların yaz aylarından sonra uygulanacağı da yine önemli bir detay.

İlginizi Çekebilir: iOS 13 Şimdiden Gündeme Gelmeye Başladı

İLGİLİ HABER:  iPhone X Teslimatları Yapılmaya Başlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?