Apple iCloud şifreleri için Chrome eklentisi yayınladı

0
71

Apple Chrome’un Windows ve Mac versiyonlarında kullanılabilen resmi bir eklenti yayınladı. Eklentinin adı iCloud Password. Bu sayede Chrome üzerinde kullandığınız şifreleriniz iCloud hesabınızda şifrelenmiş bir şekilde kaydedilebiliyor.

Windows ve Mac bilgisayarınızda kullandığınız şifrelerinizi bu eklenti sayesinde artık iPhone’larınızda da doğrudan kullanabileceksiniz. Bu eklenti öncesinde bu işlemi yapabilmek için mutlaka bir google hesabınız olması gerekiyordu.  Bu eklenti sayesinde buna gerek kalmıyor. Aynı şekilde Safari üzerinde de bir şifre oluşturduğunuzda bu şifrenizi Chrome üzerinde de görmenizi ve kullanmanız sağlanmış oluyor.

Eklentinin adı iCloud Passwords eklentisi. Bu eklenti şu an Chrome Web Mağazasından indirilebiliyor. Ancak yorumlardan gördüğümüz üzere eklenti Mac kullanıcıları için şimdilik çok da stabil çalışmıyor. Yine de Apple’ın gelen yorumlara göre eklentiyi güncelleyeceğini düşünüyoruz.

Önceki İçerikClubhouse Nedir? Nasıl Kullanılır? Merak Edilen Her Şey!
Sonraki İçerikPubG mobile hesap silme işlemleri
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?