Apple HomePod İçin Yeni Rakip Google Home Max

0
63

Akıllı ev hoparlörü teknolojilerinde de hızlı bir ilerleme görmeye başladık. Amazon Echo ve Google bu alanda ilk firmalar olarak gösterilse de WWDC 2017 etkinliğinden sonra tanıtılan Apple HomePod, akıllı ev hoparlörü teknolojisini bir adım öne taşımıştı.

360 derece ses teknolojisi için dairesel olarak yerleştirilen hoparlörler ve tasarım kısmında da tamamen dairesel yapının kullanılmasıyla dikkat çeken HomePod, bunun dışında Siri eklentisiyle de seviyeyi bir hayli yukarı taşımıştı. Tüm bunların ardından yeni seri akıllı ev hoparlörlerinin zirveye oturacağı düşünülmeye başlanmıştı. Fakat Google sessiz kalmadı. Pixel 2 etkinliğinde Google Home Max akıllı ev hoparlörünü gördük.

Google Home Max Daha Büyük Daha Başarılı Bir Seri

Google Home Max modelinin en büyük farkı çok daha geniş bir seri olması oldu. Şöyle ki Google Home Max tek bir hoparlörden oluşmuyor. Yeni model ikili woofer ve birde geniş bir tweeterı sahip. Tweeterın üzerinde yer alan özel bez kaplama sayesinde ses çıkışının çok daha başarılı olduğu görülüyor. Ana modele göre iyileştirilmiş olan bir serinin sunulduğunu gösteren Google Home Max, Google Asistan desteğine sahip. Üstelik bu kez daha kapsamlı bir Google Asistan desteğinden söz edilebilir.

Google Home Max

Üzerinde rahat kullanım için dokunmatik kontrol sistemi de sunan Google Home Max, dinamik ses teknolojisine sahip. Kullanıldığı alana göre ses seviyelerini ve türünü değiştirebilen cihaz, ayaklı yapısıyla tasarım konusunda da beğeni toplayan bir model olmayı başarıyor.

3.5 mm kulaklık girişinin yanında yine Bluetooth ve Google cast desteğini barındıran cihazın fiyatı ise 399 dolar olarak belirlendi. Google Home Max Apple’ı geçebilecek mi bilinmez ama yeni model çok daha başarılı olarak değerlendirilecek.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch 3’e Özel watchOS 4.0.1 Güncellemesi Geldi

İLGİLİ HABER:  Samsung Galaxy S21 Değişim Kampanyası Başladı - Tüm Detaylar!

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?