Apple Halka Açık iOS Beta Programını Başlattı! İlk Test iOS 8.3 için

8
7549

Apple yıllardır Beta programını geliştiricilerle birlikte yürütüyor, Beta sürecindeki herhangi bir iOS veya OS X sürümünü sadece geliştiricilere sunuyordu. Apple’ın OS X Yosemite 10.10.3’le başlattığı halka açık test programını iOS için iOS 9’la birlikte başlatacağını duyurmuştuk ancak son gelen bilgiler Apple’ın iOS 8.3 için Beta programını halka açtığını ve bu şekilde ilk defa bir iOS sürümünü halka açık olarak teste sunacak.

iOS 8.3 için üçüncü Beta bugün yayınlanmıştı. iOS 8.3’le birlikte pek çok yeni özellik kullanıma sunuluyor. iOS 8.3’le pek çok hata düzeltmeleri, güvenlik iyileştirmesi, klavye geliştirmesi ile birlikte emoji menüsünde değişiklik, yeni emojiler, CarPlay, iki adımlı Google doğrulama için destek ve Türkçe başta olmak üzere Siri için pek çok yeni dil seçeneğini barındırıyor.

ios-beta-test-programi

Yani hemen şimdi beta tester olabilir ve en yeni iOS sürümünü (belirtmek isteriz ki; eksiklikleri veya hatalarıyla birlikte) herkesten önce test etme ve kullanma şansını elde edebilirsiniz.

iOS için halka açık test programı bölgelere göre değişiklik gösterebileceği gibi yavaş yavaş genel olarak sunulacaktır. Eğer ki “iOS Beta” bağlantısını göremiyorsanız sabredin ve bir süre sonra sayfayı tekrar kontrol edin.

Şimdi gelin nasıl iOS Beta programına katılacağınıza gözatalım;

1) Programa Kayıt Olun

appleseed.apple.com/sp/betaprogram/ üzerinden bilgi edinin ve programa kayıt olun. Mevcut Apple ID’nizi kullanarak kayıt işlemini kısa sürede halledebilirsiniz.

2) Yazılımı İndirin

Üst menüden “iOS Beta” bağlantısına tıklayarak telefonunuz için gerekli olan iOS yazılımını indirebilirsiniz.

3) Yazılımı iPhone’a Yükleme

Yazılımı iTunes üzerinden telefonunuza rahatlıkla kurabilirsiniz. Herhangi bir hata durumuna karşın veri kaybını önlemek adına iTunes üzerinden yedek almayı unutmayın.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch'ın Genel Tasarımını Kapsayan Beş Patent Alınmış

8 YORUMLAR

    • Yazımızda’da belirttiğimiz gibi: iOS için halka açık test programı bölgelere göre değişiklik gösterebileceği gibi yavaş yavaş genel olarak sunulacaktır. Eğer ki “iOS Beta” bağlantısını göremiyorsanız sabredin ve bir süre sonra sayfayı tekrar kontrol edin.

  1. yaklaşık 1 saattir bekliyorum ve bu süre zarfında sayfayı yenileyip duruyorum. girişte yaptım ama hala bağlantı çıkmadı?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?