Apple Glass için Yeni Video Yayınlandı

0
114

Akıllı gözlük geliştirdiği resmileşen Apple, şimdilik gözlüğünü sır gibi saklamayı tercih ediyor. Apple Glass olarak adlandırılacak yeni gözlüğün özellikleri ise Apple’ın tüm gizlemelerine rağmen yeni akıllı gözlükler için sızıntılar da gelmiyor değil.

Birkaç ay kadar önce bu sızıntılar eşiğinde gözlüklerin özelliklerinin ortaya çıktığını söylemiş ve bizim de tespit ettiğimiz ilk özellikleri paylaşmıştık. Maalesef bu özellikleri destekleyecek olan bir Apple açıklaması gelmiş değil. Apple hala yeni gözlükler için açıklama yapmaktan kaçına dursun, biz gözlükler hakkında bilgiler almaya devam ediyoruz. Bu sefer Apple Glass için yeni videomuz var.

Bakın: Apple Glass Özellikleri ve Fiyatı Açıklandı

Apple Glass Videosu ve Özellikleri

Gözlükte zaten olmasını beklediğimiz özellikle adeta resmedilmiş. Önce şunu anlıyoruz ki gözlük tam bir güneş gözlüğü boyutunda olacak. Ne daha büyük ne de daha küçük bir gözlük gelecek. Gözlüğün tam orta kısmında çift çekirdek G1 çiplerinin kullanılacağı ve gözlüğün gücünü buradan alacağı iddia edilmiş.

Daha önce sızan bilgilerde de aynı detaylar doğrulanmıştı. Tam ortada bulunan işlemcinin dışında da netleştirilen bölümler var. Mesela gözlüğün çerçevesinin köşesinin bir tarafında LIDAR tarayıcı olacağı bir diğer tarafında ise mikrofon ile hareket izleme sensörlerinin olacağı belirtilmiş.

Yerleşimde en çok dikkat çeken ise ekranlar olacak. Her iki tarafta da birbirinden bağımsız olarak görüntü verebilecek olan Retina ekranların kullanılacağı ve bu ekranların çift katlı transparan ekranlar olacağı da iddia edilen bilgiler arasında.

Konsept video çalışması Apple Glass hakkında daha çok bilgi veriyor. Mesela gözlüğün hareket algılama yeteneği olacağı ve bu yetenekleri kullanarak, sadece elinizi oynatarak ekranlar arasında geçiş yapabileceksiniz ki bu da gerçekten güzel bir özellik olacak.

Navigasyon bilgilerinin gözlüğe yansıtılması, hava durumu bilgilerinin gösterilmesi, aktivite dairelerinin gösterilebilmesi, bildirimleri gözlükler üzerinden görebilme, Siri sanal asistanını gözlük ile kullanabilme gibi daha birçok özellik olacak. 499 dolar satış fiyatının olacağı Apple Glass konsept videosu bizi heyecanlandırmaya yetti.

Sizler gibi bizlerde gözlük için en ufak bir resmi bilginin ne zaman geleceğini merak ediyoruz. Bu bilgileri anında öğrenmek için bizi takip etmeyi unutmayın.

Önceki İçerikiOS 13.5.1 Pil Sorunu Yaşıyor
Sonraki İçerikiOS 14 Bildirimi Sonrası Reddit Güncellemesi Hazırlandı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?