Apple Glass için Fiyat Bilgisi Ortaya Çıktı

0
138

Apple Glass adı verilecek olan bir akıllı gözlük için çalışmalarda bulunan Apple, yaklaşık 2 yıldır yeni gözlük ile gündeme geliyor. Gözlük için alınan patentler ortaya çıkıyor ya da isimler ortaya çıkıyor ama bir şekilde gözlük gündemde.

Fakat son birkaç aydır durum değişmeye başladı. Artık sadece analistlerin verdiği tahminler yok. Eski Apple çalışanlarından gelen yeni bilgiler var. Bunun yanında tedarik zincirinde olan bazı üreticilerden gelen açıklamalar var. Sizin anlayacağınız yeni akıllı gözlükler ciddiye bindi ve hazırlıklarda sona gelindi.

İlginizi Çekebilir: Clubhouse Nedir? Nasıl Kullanılır? Merak Edilen Her Şey!

Apple Glass için Ortaya Çıkan Son Bilgiler

Geçtiğimiz haftalarda yeni bir sızıntının daha haberini vermiştik. Bu sızıntı haberinde gözlüğün ekran yapısının ortaya çıktığından söz etmiştik. Bilgilere göre gözlük, artırılmış gerçeklik ile sanal gerçeklik teknolojilerini harmanlayan bir akıllı gözlük olacaktı.

Bunun yanında LIDAR sensör de bulunduracağı söylenen yeni gözlüğün, ekranları için de bir açıklama yapılmıştı. Ekranları için diyoruz çünkü seride iki ayrı ekran kullanılacağı biliniyordu.

Apple Glass

Her bir ekranın 8K çözünürlük değeri olacağı söylenirken, her bir ekranında OLED camlara sahip olacağı da söylemişti. Yeni ekran sistemi sayesinde, gözlüklerde en ufak bir piksel sorunu yaşanmayacağı ve çok net görüntü sunulacağı iddia edilmişti. Zaten baktığınız zaman minicik bir ekranda 8K çözünürlük desteğini sunmak, piksel yoğunluğu açısından rekor kırılması demek oluyor.

Düşünün şu an 2K çözünürlük sunan akıllı telefonların görüntüsü bile ne kadar dikkat çekiyor. 8K kullanılan bir ekran düşünün ve bu ekranın akıllı telefon ekranından bile küçük olduğunu düşünün.

Apple Glass

Ekranların dışında el hareketlerini takip edecek olan kamera sistemleri, ses algılama sistemleri gibi ek özellikleri de olacağı söylenen Apple Glass için, fiyatın çok yüksek olacağı da belirtilmişti.

Hatta bir analist, ayda sadece 1 tane ürün satılacağı konusunda iddiasını ortay koymuştu. İşte şimdi söz edilen bu fiyat için bilgi geldi. Paylaşılan bilgilere göre akıllı gözlük 3000 dolar olacak. Hatta 4000 dolarlık bir rakama bile çıkılabileceği söylenmekte. iPhone modellerinin bile çok üzerinde olan bu fiyat ne kadar gerçek Apple söyleyecek. Şu an fiyatı doğrulama gibi bir durum yok tabii ki.

Önceki İçerikiPhone 12 Sayesinde Qualcomm Rekor Kırdı
Sonraki İçerikApple Yenilenmiş iPhone 11 Satışlarına Başladı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?