Apple Gizlilik Tartışmalarına Video ile Cevap Verdi

0
322

Facebook internet dünyasını alt üst etti. WhatsApp için belirlenen yeni kurallar tartışıldı da tartışıldı. Fakat bu Facebook’un gizlilik konusunda ilk kez gündeme geldiği olay değil. Geçmişte de defalarca uygulamanın gizlilik konusunda aldığı kararlar ve yaptıkları gündeme geldi. Hatta Apple ile Facebook arasında sırf bu yüzden ciddi atışmalar yaşanmıştı.

Yaşanan son olaylardan sonra ikili arasındaki gizlilik tartışmaları bir kez daha gündeme geldi. Bu sefer Apple, son olaylara video ile gönderme yaptı.

İlginizi Çekebilir: Bitmek Bilmeyen iOS 14 Sorunu Yine Gündemde!

Apple’dan İki Yeni Gizlilik Odaklı Video

Firma resmi YouTube kanalları üzerinden iki yeni video yayınladı. Son dönemin gündeminde olan gizlilik tartışmalarını odak alan videolarda, Face ID ve Apple Pay sisteminden bahsediliyor.

Face ID verilerinin ve Apple Pay verilerinin Apple ile paylaşılmadığını vurgulamak isteyen firma, burada Facebook’a da güzel bir gönderme yapmış oluyor. Videolara baktığımız zaman biri 14 saniyelik bir diğeri ise 10 saniyelik kısa videolar ama veri gizliliği konusunda çok tartışılan konulara dokunan videolar.

Bu süreçte Facebook’a atıfta bulunan daha çok teknoloji devi öne çıkacaktır ama tüm bunlar bir şeyi değiştirmeyecek gibi gözüküyor. WhatsApp üzerinden bir kez daha tartışmaya açılan konu hakkında nasıl gelişmeler yaşanacağını zaman gösterecek.

Facebook gelen tepkilere karşı geri adım atar mı ya da yapılan bu göndermelere bir cevap verir mi bilmek çok mümkün değil.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?